Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Veterináři bez hranic pomáhají už i doma

Vlastnit psa nebo kočku má pozitivní vliv na kvalitu života, jak už prokázaly i vědecké studie. Stejně jako jejich majitelé však i psi a kočky mohou trpět zdravotními problémy, které vyžadují nákladnou veterinární péči. Někdy se tak může stát, že ačkoliv by majitel rád dopřál svému věrnému čtyřnohému příteli vše, co potřebuje, je tato péče mimo jeho finanční možnosti.

Díky podpoře Alena Mikes Memorial Foundation, zprostředkované VSF Canada, mají nyní Veterináři bez hranic možnost v takových případech pomoci v Brně a v Liberci s financováním formou částečného příspěvku nebo až plné úhrady nezbytné veterinární péče pro psy a kočky patřící seniorům ve finanční tísni.

V reportáži se dozvíte nejen podrobnosti o projektu Stárneme spolu, ale také o dalších projektech Veterinářů bez hranic.

Více informací najdete na stránce: http://www.vsf-cz.eu/cz

Ochrana volně žijících živočichů

DESOP – Dobrovolný ekologický spolek – ochrana ptactva je nezisková organizace s celorepublikovou působností specializující se na praktickou ochranu přírody a životního prostředí. Spolek byl založen již v roce 1992 a působí hlavně na území Plzeňského kraje, přičemž mezi jeho hlavní cíle patří tři základní projekty:

Provozování záchranné stanice živočichů, zabezpečení chodu léčebného a chovatelského zázemí včetně poskytování odborného servisu. Členové spolku

zajišťují odchyt, převzetí, veterinární vyšetření i ošetření, následnou léčbu a zpětný návrat do volné přírody, případně zajištění další existence všech druhů poraněných či jinak handicapovaných volně žijících živočichů. Kromě provozování léčebného zařízení realizují také plánované či mimořádné záchranné transfery (přesuny) všech skupin a vývojových stádií volně žijících zvířat.

V reportáži se dozvíte, proč je ochrana volně žijících živočichů tak důležitá a jak se na ní může podílet každý, kdo má zájem. Seznámíme Vás také s příběhy zachráněných zvířat. A poradíme, jak poznat, kdy volně žijící zvíře pomoc skutečně potřebuje, a jak se v takovém případě zachovat.

Nabídka koček z Vrbičan

Srdcem pro kočky, z.s.
Vrbičany 18, okres Kladno
tel. č.: 777 757 445
č. účtu: 234 909 954 / 0300
www.srdcemprokocky.cz
www.facebook.com/SrdcemProKocky

Filípek

Filípek je sotva odrostlé kočičí mimino. Narodil se v prosinci loňského roku. Maličkého kocourka nalezla opuštěného u čerpací stanice hodná paní, která se vracela domů z pravidelných cest. I když se poptávala, zda někomu kocourek nepatří, nepochodila. Také to zpočátku vypadalo, že má mrňousek něco s přední tlapičkou, ta však nakonec byla v pořádku. Všechno špatné už snad má Filípek vybrané na zbytek života. A teď už jen aby se se pro něj našel trvalý domov…

Bolek

Kocour Bolek přišel do útulku tak zubožený, že se nevědělo, jestli vůbec přežije. Nakonec se ale situace v dobré obrátila a kocourek se ze všeho vylízal. O nemocné oko ale přišel. Bolek potřebuje trochu času, aby si zvykl na nové lidi i prostředí. Před návštěvami se schovává. Jakmile si na vás ale zvykne, promění se v mazlíka, který vám bude spokojeně vrnět na klíně. Bolkovi by se v novém domově líbil hodný zvířecí kamarád.

Rákosníček

Nádherný kocourek jménem Rákosníček pochází z Karlovarského kraje. Byl velmi nemocný. Dvě pacinky se neobešly bez operace, Rákosníček podstoupil také kastraci a poté následovala revize zoubků, léčba ouška a tak dále. Celkově šlo o dlouhodobý proces léčby. Vyplatilo se ale postupovat pomaličku. Dnes je z Rákosníčka zdravý a mazlivý kocourek. Je mu asi šest let a líbilo by se mu v klidné domácnosti u hodného člověka.

Gedžitka

Parádnice Gedžitka je původem z Berounska. Měla poraněnou páteř, proto přišla o ocásek, ale jak sami vidíte, na kráse jí to nijak neubírá. Gedžitka je fajn kočka, která nemá velké nároky. Jen si přeje, aby měla plnou mističku a milujícího člověka, který jí dodá pocit bezpečí. Jiný zvířecí kamarád v domácnosti je vítán. Kočičce je asi pět let.

Bublinka

Bublinka je šest let stará kočka. Měla vážné zranění obličeje. Po odchytu putovala rovnou na kliniku k očnímu lékaři, ale ukázalo, se, že jde jen o velký zánět, který šel dobře vyléčit. Bublinka je velmi mazlivá a vlídná kočička, která má ráda svůj klid a pohodu. Hodila by se jako společnice ke staršímu člověku.

Colombo

Sedmiletý Colombo se dostal do útulku kvůli vážně poraněné přední pacce. Nakonec se zjistilo, že trpí také pupeční kýlou, a tak ho čekalo několik operací. Všechno nakonec dobře dopadlo, packu se povedlo zachránit. Colombo teď s nadějí vyhlíží lepší zítřky. A my s ním. Dočká se? Kocourek Colombo by měl žít v bytě, nebo u domku se zahradou, kde bude mít zabezpečený venkovní výběh.

Jestřabinka

Kočičku Jestřabinku přivezla do útulku paní, která pravidelně krmí kočky na Kladensku. Asi půlroční kočička se chovala velmi podivně, byla hubená, nemastná neslaná, pomalá, trpěla nechutenstvím a byla apatická. Chudinka byla těžce začervená a měla vážné střevní potíže. Chvíli to sice trvalo, než se dala do kupy, ale výsledek vidíte – veselé, hravé a mazlivé kotě. Jestřabinka se moc těší na domov u lidí, kteří se jí s láskou ujmou.

Mandarínek

Čtyřletý Mandarínek pochází z venkovní lokality. Měl přerušenou páteř, zlomenou zadní tlapku a přišel o ocásek. Teď už se ale zase raduje ze života a skoro byste na něm nepoznali, co všechno už si prožil. Mandarínek je trochu plašší kocourek. Na to aby si zvykl na změnu, potřebuje nějaký čas. Jinak je to ale velký mazel, se kterým si užijete spoustu legrace.

Kočka

Nepořádná Elsa

Vydáme se do Čechtína za paní Jindřiškou, která zachránila dvě kočičí sestry. Rozhodla se koťátkům, Elze a Tlapce, poskytnout milující domov. Nyní potřebuje zjistit, co by mohlo stát za problémem Elsy. Vykonává potřebu mimo záchodek i na skrytá místa po celém domě. Klára navrhuje, aby Jindřiška nalepila fólie na okna, které zabrání Else vidět ven. Potom nebude mít potřebu značkovat dům. Také je nutné zbavit se jedovaté lilie a přidat více kočičích záchodků.

Pes

Dominantní Nela

Zamíříme i do pražských Záběhlic, kde žije paní Zorka se svým manželem a fenkou jezevčíka. Nela přebírá veškeré velení v rodině. Často Zorku kouše, neposlouchá její pokyny a vynucuje si pozornost nepříjemným štěkáním. Ruda doporučuje, aby Zorka převzala velení svého konce vodítka. Dostala za úkol naučit Nelu povely přivolání a odvolání. Hlavně musí přestat používat matoucí záporky, aby Nela rozuměla tomu, co po ní panička vyžaduje. I když jsou domácí mazlíčci členy rodiny, musí se jim určit meze. Uvidíme, co se za měsíc změní.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2020
 P ZJ ST AD HD