Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Světový kongres o alternativách k pokusům na zvířatech

V posledních srpnových dnech 24. – 28. 8. se v Praze v karlínském Hotelu Hilton konala unikátní akce: Světový kongres o alternativách k pokusům na zvířatech. Odborníci z celého světa se sjeli do Prahy na devátý ročník, aby představili nejnovější trendy v této oblasti. Kromě příspěvků z oblasti welfare, zlepšování podmínek laboratorních zvířat apod. nechyběla ani řada prezentací o přímém nahrazování pokusů na zvířatech jinými alternativami, přičemž mnoho z nich přineslo informace o přelomových technologiích, které otevírají nové cesty výzkumu bez použití zvířat. V reportáži se pokusíme přiblížit vám ty nejzajímavější okamžiky.

Pro živou krajinu

Nadšení aktivně pomáhat přírodě a přivést ji tam, odkud mizí (nejen zahrady, ale i dvorky uprostřed bloků domů, veřejná prostranství apod.), stálo za vznikem občanského sdružení Pro živou krajinu. Cílem je propagovat a rozšiřovat domácí keře a přispět k rozmanitosti naší přírody. Na původní druhy je vázané velké množství ptáků, motýlů, hmyzu a dalších živočichů, pro které jsou nenahraditelným zdrojem potravy a mnoha slouží i jak úkryt. Sdružení Pro živou krajinu chce přiblížit přírodu člověku a ukázat, jakou radost může přinést byť i jeden jediný nově zasazený keř.

www.zivakrajina.cz

Pomáháme jim přežít

V dalším dílu miniseriálu se zaměříme na monitoring osla somálského v Eritrei.

Nabídka psů

Městský útulek Bety
Moříčovská 1371, Ostrov
tel..: 776 669 084
č. účtu: 249 465 938/0300
www.utulekbety.cz

Klikněte pro větší obrázek Asi čtyřletá kastrovaná kříženka teriéra DAISY je hodná, poslušná, mazlivá a chytrá fenečka. Má ráda děti, v jejichž společnosti se cítí jako ryba ve vodě. Daisynce by bylo nejlépe v domku se zahradou.

Klikněte pro větší obrázek BRITA je pětiletá fena křížence střední velikosti. Je jí asi pět let. Povahu má klidnou, je poslušná a čistotná, takže mohla klidně žít i v bytě. Ostatní pejsky moc nemusí a tak by měla být jediným pejskem v domácnosti. Brita je kastrovaná.

Klikněte pro větší obrázek Šestiletý HARY je kastrovaný kříženec ovčáka střední velikosti. Je spolehlivý, bystrý a vyrovnaný. Rád se pomazlí a i když už je ve středním věku, rád si pohraje, třeba s míčkem. Hary by se hodil k domku se zahradou, který by dobře ohlídal.

Klikněte pro větší obrázek BRED je temperamentní tříletý pes. Má dobrou povahu, je přátelský jak k lidem, tak k ostatním zvířatům, konflikty nevyhledává. Bred by se hodil klidně i k jinému pejskovi. Potřebuje se dostat do společnosti aktivních lidí, kteří mu dopřejí hodně pohybu. Bred je kastrovaný.

Klikněte pro větší obrázek Stafford BERY oslaví už devět let. Je kastrovaný. Potřeboval by urychleně nový domov, je to hodný pes klidné, ale mírně bojácné povahy, Bery je nemocný a užívá léky. Není vhodný ke kočkám a dětem. Najde se hodný člověk, který se ho ujme?

Klikněte pro větší obrázek KAZAN je pořádné psisko. Myslím postavou. Je to kříženec německého ovčáka. Na pravé oko je slepý, to pro Kazánka ale není žádný handicap. Jsou mu asi tři roky. Kdo se ujme tohoto pejska, získá v něm hodného, poslušného a oddaného kamaráda.

Klikněte pro větší obrázek ARNY je asi tři roky starý pitbul. Je kastrovaný. Arny je velmi temperamentní a potřebuje zkušeného a laskavého chovatele, který to s ním bude umět. Arny se nehodí k dětem, ani k jiným psům. V útulku skončil poté, co ho někdo uvázal v lese u stromu a nechal tak.

Klikněte pro větší obrázek Velký kastrovaný kříženec ovčáka ZAK je šestiletý pes. Je hodný, k cizím zpočátku mírně plachý, ale brzy si zvykne. Zak je zvyklý na byt. Potřebuje hodnou paničku nebo pána, kteří budou ochotni se mu věnovat. Zak si to zaslouží.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ZJ ST AD