Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Chov malých morčat

Chcete si domů pořídit nějaké zvířátko, ale na pejska ani kočku byste neměli dost času? Třeba vám reportáž o chovu malých morčat přijde vhod. Jako u jiných druhů zvířat i morčátka se dělí na různá plemena (např. baldwin, skinny atd.). Záleží tedy na tom, jaké by se vám líbilo nejvíce, ale vůbec nejdůležitější je samozřejmě to, zda jim dokážete zajistit dobré podmínky pro spokojený život. V reportáži vám přiblížíme chov malých morčat.

Více informací najdete na: www.klubmorcat.cz.

Caniscross

Toto sportovní odvětví je o společném sportovním výkonu člověka a psa. Jde o dokonalou souhru trénovanosti psa a člověka. Pes je v zápřahu, je připoután pomocí vodítka nebo speciální šňůry s amortizérem k tělu závodníka, popřípadě ke kolu či koloběžce. Pes má na sobě závodní popruhy, které umožňují lepší tah. To vše proto, že pes, který běhá caniscross, neběží jen tak vedle svého psovoda, ale běží vepředu a táhne. To jen velice zjednodušeně o tomto sportu, který má už své příznivce i v České republice.

V reportáži vám nabídneme seznámení s tímto sportem. Uvidíte běh se psem na lyžích, běh se psem, jízdu na kole se psem a jízdu na koloběžce se psem. Tyto sportovní disciplíny spojuje název caniscross. Dozvíte se také jaká psí plemena se k tomuto sportu hodí i to, jaký musí být pes a jeho panička či páníček, kteří se tomuto sportu chtějí věnovat. Zkrátka se podívejte na zajímavou reportáž, která je o sportu, jenž posiluje nejen tělo, ale přináší i společné prožitky, které prohlubují dobrý vztah člověka a psa.

Více informací najdete na: www.caniscross.cz.

Miniseriál: Naši plazi a obojživelníci

V tomto dílu miniseriálu, ve kterém se zabýváme plazy a obojživelníky České republiky, se dozvíme něco o zmiji obecné.

Nabídka psů

Psí domov Nora
Záchranná stanice volně žijících živočichů
Studánka 1, Tachov
telefon: 608 154 180
číslo účtu: 161226342/0600
www.facebook.com/ZachrannastaniceTachov

Klikněte pro větší obrázek FÍDO je kříženec knírače, Je to moc hodný a hravý pes. Stáří odhadujeme tak kolem dvou let. Ostatní psi, kočičky a jiná zvířátka mu nevadí. Fído se hodí jak do domečku, tak do bytečku. Chodí bez vodítka a neutíká. Je to fajn pejsek.

Klikněte pro větší obrázek DYK je šestiletý kříženec žlutého labradora a v Psím domově je už třetím rokem. Je hodný a mazlivý. Na vodítku chodí vzorně a bez vodítka neutíká. Je to zkrátka slušňák. Dyk je zvyklý spávat ve venkovním kotci, ale dobře zatepleném. Rád běhá na vycházkách s ostatními pejsky a provokuje je ke hrám.

Klikněte pro větší obrázek Dvouletý pejsek HURVÍNEK je fakt roztomilý. Už jen to jméno chytí za srdce. Hurvajz je hodný a poslušný pejsek, který má rád jak lidi, tak ostatní pejsky. Rád se s nimi proběhne, pohraje si a pak hurá do bezpečné náruče nové paničky nebo páníčka. Kdo by odolal?

Klikněte pro větší obrázek LESAN je fešák! Černý kříženec labradora s hnědým pálením. V útulku je od ledna letošního roku. Představte si, že Lesana někdo uvázal v lese u posedu a nechal ho tam napospas osudu bez krmení a vody. Je to mladý pes, asi rok a půl starý, který miluje pohlazení a společnost člověka. Ostatním psům neubližuje, ale je třeba si ho vychovat… prostě puberťák.

Klikněte pro větší obrázek Sedmiletý FÍK je v útulku už několik let. Je to bezproblémový pes, který obývá výběh s pěti dalšími kamarády. Do Psího domova se dostal, protože jeho panička musela odejít do domova důchodců. Rád by našel klidný domov u hodného člověka, který se mu bude věnovat. Hodil by se i ke starším lidem.

Klikněte pro větší obrázek Dlouhosrstý kříženec většího vzrůstu slyší na jméno CIKÁN. Je mu pět let. Byl odchycený v jedné obci, kde z hladu zakousl několik slepiček. Pejsci mu nevadí, bydlí ve výběhu s několika dalšími. Hodil by se do sportovně založené rodiny.

Klikněte pro větší obrázek ARON nutně potřebuje nového pána nebo paničku, kteří mu dají hodně lásky. Aronek snáší pobyt v útulku špatně a je hodně smutný. Je to mladý dvouletý pes, který je vděčný za pohlazení a za to, když se mu člověk alespoň trochu věnuje.

Klikněte pro větší obrázek CÉZAR je asi rok a půl starý kříženec. Je to velmi chytrý, bystrý a veselý pejsek. Má rád děti a v jejich společnosti se vždycky pořádně rozdovádí. Kdo se rozhodne pro tohoto chlupáče, získá v něm věrného přítele.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ZJ ST AD