Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Zachránci

Klikněte pro větší obrázek Rodina paní Gabriely Place se přistěhovala ze Spojených států do krkonošského Vrchlabí se dvěma psy a do domku si pořídili ještě fenku retrívra. Roční Rookie, přestože byla čipovaná, beze stopy zmizela. Ačkoli svoji fenku stále zoufale hledají, nelení a zachraňují pejsky, kteří se ocitnou v nouzi. Iniciativně se starají o umístění pejsků bez domova a poskytují jim dočasnou péči. Paní Place, Češku, která se ve Spojených státech vdala, podporuje v její činnosti nejen manžel, ale i jejich děti, z nichž tři žijí v Česku. Pro práci se zvířaty získala zkušenosti ve Spojených státech, kde pracovala na Veterinární klinice Acredale Animal Hospital ve Virginia Beach. Tam také poznala organizaci Animal Control, odkud má i svého současného pejska Remedyho. Jak tam se lidé zajímají o ochranu a angažují v záchraně zvířat? Jakým způsobem tam probíhá hledání psa, když se ztratí? S trochou nadsázky by si ti, kteří o ochraně zvířat v USA nic nevědí, mohli myslet, že někde ještě stále jezdí dodávka, jež sbírá pouliční psy jako ve filmu Lady a Tramp…

Klikněte pro větší obrázek O zásluhách a radosti, kterou z dobře umístěných pejsků paní Place má, se dozvíte nejen od ní, ale i od těch, kterým pejsky předala a s nimiž spolupracovala. Získává další kontakty na aktivní zachránce i chovatele a dává příklad nejen svým potomkům a dětem, které učí angličtinu, ale i dospělým, kteří by se v místě bydliště rovněž mohli angažovat za práva zvířat a nezůstávat lhostejní k utrpení odložených a zubožených, ale i ztracených psů.

Víte-li informace o ztracené Rookie, prosíme, napište nám.

Miniseriál: „Psí řeč“

V dalším vydání našeho miniseriálu zjistíme, zda je pravdivý mýtus pravidel smečky.

Nabídka koček

Útulek MP Praha pro kočky
Dolnoměcholupská 58/27
Praha 10
telefon: 222 025 929
e-mail: upozdm@mppraha.cz
www.upozpraha.cz

Klikněte pro větší obrázek Želvovinová roční kočička AMÁLKA byla nalezena ve špatném zdravotním stavu v říjnu v Praze 6. Přišla o část ocásku a krátce po přijetí do útulku porodila mrtvá koťátka. Dnes už je zdravotně v pořádku a zaslouží si vlídné zacházení. Nejlépe jí bude v domku se zahrádkou.

Klikněte pro větší obrázek VIKTORKA je černá, asi 3,5letá přítulná kočička. Miluje lidi i přítomnost dalších kočičích kamarádek, asi proto, že jí v době nálezu v srpnu v Praze 6 dělali společnost další dva sourozenci. Je sterilizovaná, v jídle si nevybírá a doufá, že se jí jako poslední z celé bývalé rodinky podaří najít nového majitele.

Klikněte pro větší obrázek Tříletou BERTU objevil nálezce v prosinci v Praze 11 a dával jí naději na nový domov, když ji u sebe celý měsíc nechal, ale nakonec skončila v útulku. Je to klidná, vděčná sterilizovaná kočička, která nemá problém vyjít s ostatními kočkami.

Klikněte pro větší obrázek BUBLINA je ztracená, asi pětiletá sterilizovaná kočička, která už od listopadu marně čeká na svého páníčka. Nechtěla se vzdálit od domu v Praze 4, do kterého se dobývala, ale když nálezkyně obešla sousedy, zjistila, že nikdo Bublinu nehledá. Proto jí hledáme spolehlivějšího a věrnějšího nového majitele.

Klikněte pro větší obrázek Černá, asi devítiletá VANDA se v lednu zatoulala do Hostivařského lesoparku v Praze. Je to velmi plachá a nedůvěřivá kočička, která by uvítala majitele s domkem a se zahrádkou. Má ráda samotu a svůj klid, proto se straní ostatních koček. Je sterilizovaná, má hebký kožíšek a nádherně hluboký pohled.

Klikněte pro větší obrázek Všímavý řidič přivezl do útulku zraněného ALFONSE, kterého nalezl v listopadu v příkopu u silnice v Praze 4. Kastrovaného kocourka srazil jiný nezodpovědný řidič, který z místa nehody ujel a kocourka ponechal svému osudu. Dnes už je krásný, asi čtyřletý kocour zdravotně v pořádku, je kastrovaný a čeká na nového majitele.

Klikněte pro větší obrázek MÁŠA byla nalezena v únoru v přepravce v tramvaji č. 17 s dopisem „…jsem tvoje Máša“. Kočička je ještě v šoku, potřebovala by klidnou domácnost s laskavým přístupem. Je jí přibližně 5 let a je kastrovaná.

Klikněte pro větší obrázek Kastrovaný kocourek ROLAND, kterému je asi let byl nalezen v Praze v Konšelské ulici v lednu letošního roku. Je čipovaný, ale bohužel doplatil na to, že majitel mikročip nezaregistroval, takže nelze dohledat, komu se kocourek ztratil. Je to velký mazel a rád se nastěhuje někomu na gauč.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2013
 P ZJ ST