Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Velcí papoušci jako domácí mazlíčci?

Klikněte pro větší obrázek Velcí papoušci se stali velmi oblíbenými domácími mazlíčky v českých domácnostech. Bohužel si je často pořizují i lidé, kteří s chovem ptáků nemají žádné předchozí zkušenosti nebo jen zkušenosti velmi malé. Chovat andulku a papouška je však přece jen dost velký rozdíl. Jak pak takové soužití vypadá, je nasnadě. Nikoho asi nepřekvapí, že papoušek, jehož majitel nezvládl dobře výchovu opeřence, se stává buď tyranem celé rodiny (demoluje byt, ničí vše od kytek až po nábytek, dost hlasitě se projevuje v kteroukoliv denní, ale i noční dobu a není ničím neobvyklým, že když není po jeho, štípne zobákem i nejblíže se pohybujícího člověka. A věřte, že takové papouščí štípnutí sakra bolí), nebo se začne poškozovat – vytrhávat si peří a podobně.

O tom, jak to může dopadnout, když se do chovu papoušků pouštějí úplní laici, ale také o tom, na co si dát při chovu papoušků pozor a jak moc důležité je, aby člověk, který chce tyto krásné exotické ptáky chovat, věděl, co to obnáší, je tato reportáž.

Více informací najdete na: www.kpep.cz (Klub přátel exotického ptactva)

Miniseriál: „Krmíme je správně?“

V dalším vydání našeho miniseriálu zjistíme, jak správně krmit miniprasátka.

Falešné sbírky na zvířata

Stále přibývá případů falešného výběru peněz na útulky pro zvířata. Sbírky přitom musí být řádně povolené a každý, kdo v ulicích měst vybírá peníze, musí vlastnit průkaz s určitými náležitostmi. V příspěvku se dozvíte, jak poznáte, že se nejedná o podvodníka, který zneužívá důvěřivosti lidí a obohacuje se na úkor zvířat z útulků, ale i praktické rady, jak lze darovat finanční prostředky nebo materiální pomoc a mít jistotu, že se dostanou k těm, komu jsou určeny.

Nabídka koček

Azyl Lucky
Černiv 30 u Lovosic
telefon: 416 591 322, 777 444 373
číslo účtu: 1005659319/0800
www.azyllucky.estranky.cz

Klikněte pro větší obrázek SOVIČKA PÁLENÁ PŘIČMOUDLÁ je krásná želvovinová kočička. Podívejte se jí do očí a hned budete vědět, proč dostala jméno Sovička. Je to domácí typ kočičky, kterou venkovní pobyt nijak neláká. Sovička má klidnou povahu, důvěrnosti jí nic neříkají, takže nějaké velké mazlení si s ní neužijete. Lidi má ale ráda a jejich společnost vyhledává. Pokud má někdo rád kočky, ale nemusí je pořád ždímat v náručí, byla by to kočka pro něj.

Klikněte pro větší obrázek BIANKA je mladá, sněhobílá kočička s dlouhou srstí mainského typu. Do azylu přišla v těžce dezolátním stavu – půlku kožíšku na těle vůbec neměla, byla zablešená, podvyživená a nejhorší bylo zanícené pravé oko. Bianka se velmi dlouho léčila a dvakrát prodělala operaci oka. Na oko sice vidí, ale následky bude mít už navždy. Kdo se téhle fešandy ujme, musí počítat s tím, že očko potřebuje pravidelnou péči. Ale nic složitého, nebojte. Bianka je velmi milá, hodná a mazlivá kočička, která bude vděčná za láskyplný domov.

Klikněte pro větší obrázek Černobílá FANYNKA přišla do azylu vysoce březí. Do doby, než porodila, byla milá a přítulná, ale potom se z ní stala neohrožená ochranářka svých dětiček a nechtěla k nim nikoho pustit. Koťátka už odrostla a tak teď hledáme domov i pro jejich maminku. Fanynka je velmi pohledná a jemná kočička. Nechá se hladit a chovat, je čistotná. Vzhledem k tomu, že se v azylu příliš nedruží s ostatními kočkami, nejspíš by dala přednost být někde samostatně. Hodí se jak do bytu, tak do domku s výběhem.

Klikněte pro větší obrázek FERDA je černý kocourek, který se narodil v azylu toulavé kočičce Fanynce. Ze začátku byl plachý a nepoddajný, ale postupem času se z Ferdíka stal domácí miláček. Potřebuje společnost dalších zvířátek, neměl by být v novém domově sám. Hodí se do aktivní smečky, nebo k mladší kočičce či kocourkovi, aby si mohli spolu hrát. Může být v bytě i v domku se zahrádkou.

Klikněte pro větší obrázek Krásná mourovatá kočička POLLY přišla do azylu březí. Na první pohled vypadala jako malé kotě s velkým pupíkem. Malá, něžná, hodná. Pollynka je mazlivá a velmi přítulná. Má ráda procházky po zahradě a nejraději by tedy měla bydlení v domku se zahrádkou, nebo aspoň slušným výběhem, aby si mohla odskočit ven, jinak se drží doma. S ostatními kočkami vychází velmi dobře, s pejsky taktéž.

Klikněte pro větší obrázek LUCKY je mimořádně pohledná kočička, co říkáte? Má kulatou držtičku s neuvěřitelně růžovým čumáčkem a zvláštní šikmo posazené velké kulaté oči. Prostě krasavice s velkými bochánky na tvářičkách. Lucky je velmi milá a přítulná, jakmile ji pohladíte, hned začne příst a nabízí hlavičku k podrbání. Lucky se ráda proběhne venku. Její původní majitelka ji měla v létě na chatě, v zimě v domě. Lucky mi připomíná tradiční japonskou kočičku, která prý přináší bohatství, štěstí a lásku: Maneki - Neko. Ta mívá ještě na krku rolničku a jednu bílou tlapku zvednutou na pozdrav.

Klikněte pro větší obrázek Poměrně klidná kočička, žádný poděs, spíše jemná společnice. Milá a mazlivá. To je BABETKA. Babetka přijde na zavolání jako pejsek. Je to pěkná a zdravá kočička, je na ní vidět, že o ni bylo dobře postaráno. Babetka by se hodila nejlépe do bytu, jako společnice k laskavému člověku. Babetka je čistotná a pěkně rostlá, nemá žádné vady a byla by skvělou pomocnicí při sledování televize či krájení masíčka.

Klikněte pro větší obrázek TICHÝ HODINÁŘ je mourovatý kocourek. Přišel do azylu spolu se svojí maminkou a bráškou. Hodinář je zvídavý, ale nikoho neobtěžuje a nedělá žádný nepořádek. Je milý a přítulný, jen nemá rád zvedání na ruku. Hlazení a přitulení mu však nevadí. Nevnucuje svoji přízeň, je spíše tichým společníkem. Svoje nezvyklé jméno dostal podle toho, že ho velmi zajímaly hodiny a vteřinová ručička, která vydávala cvakavý zvuk. Když ručička došla dolů, Hodinář se zvedl na zadní a snažil se na ni dosáhnout. Byl přitom ticho jako myška, jen hypnotizoval ručičku hodin.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2012
 P ZJ ST