15 minut

6. leden 2013

Obsah dílu

Velcí papoušci jako domácí mazlíčci? — Miniseriál: „Krmíme je správně?“: jak správně krmit miniprasátka — Falešné sbírky na zvířata — Nabídka koček: Azyl Lucky

Části dílu

00:50
Velcí papoušci jako domácí mazlíčci?
  Velcí papoušci se stali velmi oblíbenými domácími mazlíčky v českých domácnostech. Bohužel si je často pořizují i lidé, kteří s chovem ptáků nemají žádné předchozí zkušenosti nebo jen zkušenosti velmi malé. Chovat andulku a papouška je však přece jen dost velký rozdíl. Jak pak takové soužití vypadá, je nasnadě. Nikoho asi nepřekvapí, že papoušek, jehož majitel nezvládl dobře výchovu opeřence, se stává buď tyranem celé rodiny (demoluje byt, ničí vše od kytek až po nábytek, dost hlasitě se projevuje v kteroukoliv denní, ale i noční dobu a není ničím neobvyklým, že když není po jeho, štípne zobákem i nejblíže se pohybujícího člověka. A věřte, že takové papouščí štípnutí sakra bolí), nebo se začne poškozovat – vytrhávat si peří a podobně.
  O tom, jak to může dopadnout, když se do chovu papoušků pouštějí úplní laici, ale také o tom, na co si dát při chovu papoušků pozor a jak moc důležité je, aby člověk, který chce tyto krásné exotické ptáky chovat, věděl, co to obnáší, je tato reportáž.
  06:32
  Miniseriál: „Krmíme je správně?“
   V dalším vydání našeho miniseriálu zjistíme, jak správně krmit miniprasátka.
   07:45
   Falešné sbírky na zvířata
    Stále přibývá případů falešného výběru peněz na útulky pro zvířata. Sbírky přitom musí být řádně povolené a každý, kdo v ulicích měst vybírá peníze, musí vlastnit průkaz s určitými náležitostmi. V příspěvku se dozvíte, jak poznáte, že se nejedná o podvodníka, který zneužívá důvěřivosti lidí a obohacuje se na úkor zvířat z útulků, ale i praktické rady, jak lze darovat finanční prostředky nebo materiální pomoc a mít jistotu, že se dostanou k těm, komu jsou určeny.
    09:05
    Nabídka koček: Azyl Lucky
     Azyl Lucky
     Černiv 30 u Lovosic telefon: 416 591 322, 777 444 373 číslo účtu: 1005659319/0800 www.azyllucky.estranky.cz
     12:45
     Soutěž
      Přehrát celé video
      Stopáž4 minuty
      Další díl
      Chcete je?

      Chcete mě? na sociálních sítích

      Napište nám