Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Návštěva u Horse Emergency (Koňské záchranky)

O Koňské záchrance (Horse Emergency) jsme točili před několika lety, kdy jsme ji v našem pořadu představili. Nyní ji navštívíme znovu, abychom se dozvěděli, co se za ty roky událo nového. A je toho dost. Koňská záchranka disponuje kvalitnější technikou než v začátcích a poskytuje tak i kvalitnější péči, zajišťuje pravidelnou pohotovost na Velké Pardubické, pod její záštitou jsou pořádány přednášky na vysokých školách, které se u studentů těší velké oblibě, neboť jim zprostředkovávají zkušenosti z běžné praxe, a hlavně za sebou má pěknou řádku zachráněných koní. Za všechny zmiňme např. příběh kobylky, která onemocněla vážnou encefalitidou, nemohla vstát, a proto ji Koňská záchranka převážela na Kliniku chorob koní při VFU Brno. Kobylka byla březí a se značným vypětím a s velkým štěstím přežila a vše nakonec dobře dopadlo. Kobylku i její hříbátko zajedeme navštívit na ranč, kde je ustájena, a prostřednictvím kamery se budete moci i vy přesvědčit na vlastní oči, jak se jí daří.

Miniseriál s Natašou Velenskou z pražské zoo: „Jako ta zvířata?“

Dnešní díl seriálu nám odhalí, zda je pravda, když se o někom řekne, že je žíznivý jako velbloud.

Výzva pro diváky: Jak mi zvíře změnilo život

Od podzimu letošního roku chystáme pro pořad Chcete mě? novou rubriku. Budeme v ní představovat příběhy vás, diváků. Pište nám, prosím, na téma: Jak mi zvíře změnilo život. Nejzajímavější příběhy k vám přijedeme natočit a odvysíláme je v některém z dílů našeho pořadu. Vaše zážitky nám piště výhradně na webové stránky pořadu, kde je pro tento účel zřízena rubrika: Jak mi zvíře změnilo život. Moc se těšíme.

Nabídka psů a koček

Liga na ochranu zvířat ČR, Útulek Dášenka
Lučany 627, Jablonec nad Nisou
telefon: 483 300 208, 606 472 619
číslo účtu: 78-5801360287/0100
www.utulek-dasenka.cz

Klikněte pro větší obrázekBLESK je rok a půl starý kříženec labradora. Je kastrovaný. Tenhle pejsek je temperamentní divoch, nejraději by celý den běhal po zahradě a hrál si. Díky své veselé povaze a hravosti si ho zamilují děti. Bleskovi bude nejlépe v aktivní rodině, která se mu bude věnovat a umožní mu hodně pohybu venku. Bydlení v rodinném domu by bylo ideální.

Klikněte pro větší obrázekRoční LEONA je velmi hodná a poslušná kříženka německého ovčáka. Má milou a přátelskou povahu. Leonka je nekonfliktní, proto může odejít do nového domova, kde už jiný pejsek bydlí. Je kastrovaná. Bude vám dělat radost.

Klikněte pro větší obrázekKocour MÍRA připomíná plyšáka. Je to moudré zvíře, a tak dostal jméno po králi Miroslavovi. Bydlel s jednou rodinou nedaleko odsud. Když se ale lidé odstěhovali, vyhodili milého kocoura na ulici. Míra má rád lidi, ale pomazlit se přijde, jen když on chce. Je čistotný.

Klikněte pro větší obrázekKříženec knírače KORADO je roční mlaďoch a podle toho se také chová. Je veselý, hravý, potřebuje hodně pohybu a klidně by se hodil i na nějaký ten psí sport. Je kastrovaný. Korada někdo uvázal u branky útulku a všichni se divíme proč. Tenhle pejsek je totiž fakt velký pohodář. Lidi miluje, ostatní zvířata mu nevadí. Zkrátka bezproblémový pes.

Klikněte pro větší obrázekPětiletý BERTÍK je v útulku krátkou dobu a já věřím, že si tu moc dlouho nepobude. Je to pejsek v nejlepších letech, milý, přátelský, poslušný. Vzhledem ke své velikosti bude ideálním společníkem do bytu. Je kastrovaný.

Klikněte pro větší obrázekANOUŠEK je pětiletý mourek, který se přitoulal k jednomu domu v Jablonci. Místní ho chvilku krmili a poté ho odnesli do útulku. Kocourek byl asi zvyklý žít s člověkem, protože je kastrovaný. Anoušek je milý, mazlivý a přítulný kocourek. Nejlépe by mu bylo v domku se zahradou, aby měl volný výběh a mohl se vyhřívat na sluníčku.

Klikněte pro větší obrázekASTOR je desetiletý kříženec belgického ovčáka, který už si prožil své. Na jeho povaze se to ale nijak neprojevilo. Astorek je skvělý pes. Je poslušný, vstřícný přátelský. Ostatní pejsci mu nevadí a i přes svůj věk si s nimi někdy rád zadovádí. Astorek by si zasloužil dobrý a stálý domov, třeba u starších, aktivnějších lidí, kteří s ním budou chodit na procházky a dají mu pocit bezpečí. Astor je kastrovaný.

Klikněte pro větší obrázekKříženec velkého knírače SANY je hodný, i když poměrně dost aktivní pes. Na procházkách ale nezlobí, nikam neutíká a dá se lehce zvládnout. Sany by se hodil nejlépe k domku se zahradou, kterou by dokázal výborně ohlídat. Jsou mu asi dva roky. Je kastrovaný.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2012
 P ZJ ST