Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Občanské sdružení Symbio

Klikněte pro větší obrázek Občanské sdružení Symbio vzniklo v dubnu 2011. Cílem je nabídnout lidem se zrakovým handicapem (ale i jiným) zážitek ze svobodného pohybu na koni. Nejedná se však o hiporehabilitaci, ale o tandemové vyjížďky na koních. Za projektem stojí Ester Balcarová, předsedkyně sdružení, která má vzdělání v oboru chovu koní a od r. 2001 je také cvičitelkou vodících psů pro nevidomé, a Tomáš Franěk, který je nevidomý od roku 2000, je aktivním sportovcem a českým reprezentantem v goalballe a zároveň působí jako jednatel sdružení Symbio.

Klikněte pro větší obrázek V roce 2011 se podařilo zakoupit koně Luckyho, který vyhovoval požadavkům pro přípravu zážitkového jezdectví lidí se zrakovým nebo jiným handicapem. Velkým snem o. s. Symbio je vybudovat zařízení, které by bylo zcela přístupné (bezbariérové apod.) lidem s handicapem, a zatím se jim to daří. Tento projekt je v ČR ojedinělý. V budoucnu by chtěli poskytovat i další služby, které by lidem s handicapem zkvalitnily život.

Více informací o sdružení i pomoci, kterou můžete nabídnout, najdete na: www.symbioos.cz.

Miniseriál s Natašou Velenskou z pražské zoo: „Jako ta zvířata?“

V dnešním vydání seriálu s Natašou Velenskou zjistíme, jak je to ve skutečnosti s lidovým úslovím spí jako medvěd.

Nabídka psů

Městský útulek pro psy Mariánské Lázně
Za Mlékárnou 35301
telefon: 773 517 580
číslo účtu: 304 22 73/0300
www.utulek-ml.estranky.cz

Klikněte pro větší obrázek Společenský a velmi hodný kříženec ohaře RONY je velmi temperamentní a potřebuje opravdu hodně pohybu. K cizím je zpočátku nedůvěřivý, ale jak si zvykne, stane se z něj oddaný kamarád. Rony by se hodil do sportovně založené rodiny s dětmi, které má moc rád.

Klikněte pro větší obrázek PAJDA je asi tři roky starý pejsek. Po úrazu a následné amputaci běhá jen po třech. Pajdovi to ale vůbec nevadí a ze života se raduje stejně jako každý jiný pejsek. Pajda je společenský, velmi živý a veselý. Má rád děti.

Klikněte pro větší obrázek Dvanáctiletý kokršpaněl BEN je na svůj věk velmi vitální. Povahu má kokří, tedy trochu paličák, ale jinak je moc fajn. Beník má rád děti. Na procházkách je hodný, ostatní pejsci mu nevadí, Nejlépe by se hodil ke staršímu člověku, který by mu nabídl klidný domov.

Klikněte pro větší obrázek OTÍK je kříženec bišonka s pudlem. Jsou mu asi tři roky. Pudlíci jsou velmi veselí a chytří pejsci a Otík není žádná výjimka. Děti má rád. Otík se moc těší, až si ho někdo z útulku odvede.

Klikněte pro větší obrázek Přátelský a bezproblémový jezevčík BOBÍK oslaví už dva roky života. Zatím tedy v životě moc štěstí neměl, ale my to můžeme společně změnit. Bobík je hodný pes, který má rád dlouhé procházky. Děti miluje, s jinými pejsky se nepere. Chcete ho?

Klikněte pro větší obrázek MÍŠA je pejsek s jiskřičkami v očích. Je veselý, hravý a naprosto nekonfliktní. Děti miluje a v jejich společnosti se cítí výborně. Rád se s nimi proběhne venku a dokáže je i ohlídat. Míšovi jsou dva roky.

Klikněte pro větší obrázek Šestiletý kříženec CVALDA potřebuje hodně pohybu. Miluje aportování míčků, to vydrží klidně celé hodiny. Cvalda může jít klidně do rodiny s dětmi a jestli to bude v domku se zahradou nebo v paneláku, na tom moc nezáleží. Hlavně abyste měli Cvaldu rádi. Je kastrovaný.

Klikněte pro větší obrázek BÁRT je čtyřletý kříženec. Je to opravdový pohodář, vděčný za každé laskavé slovo i pohlazení. Je veselý, temperamentní a přizpůsobivý. Kdo se ho ujme, neprohloupí.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2012
 P ZJ ST