Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

O tom, jak důležitá je správná výchova ve vztahu člověk - zvíře

V této reportáži nabídneme divákům cenné rady zkušeného kynologa se zaměřením na výchovu a výcvik psa, tak aby mezi člověkem a zvířetem mohl vzniknout zdravý vztah. Každý, kdo někdy vychovával pejska, ví, že správný přístup ke zvířeti je záležitost natolik křehká, že se dá snadno leccos pokazit. Pro to, aby ze štěněte vyrostl spokojený a vyrovnaný pes, nestačí jen laskavý, avšak důsledný přístup a pozitivní motivace. Důležité je naučit se s pejskem správně komunikovat. Dobrá komunikace je základ všeho. To platí v každém společenství, ať už v lidském, nebo v tom zvířecím. A my se pokusíme ukázat vám, že dobře komunikovat se dá i napříč biologickými druhy.

Miniseriál: Rozumíte svému zvířeti?

V dalším díle našeho miniseriálu vám MVDr. Hana Žertová řekne, jestli není samotné kočce v domácnosti smutno.

Nabídka psů

Psí útulek Domov Fauny
Hrachov 13 - Krásná Hora nad Vltavou
telefon: 724 133 399
číslo účtu: 173566811/0600
www.domovfauny.cz

Klikněte pro větší obrázek Dvouletý kříženec RALF je moc hodný pejsek. Je nekonfliktní, poslušný, na vodítko je zvyklý, netahá. Ralfík není žádný divoch, má rád svůj klid, a tak by se nejlépe hodil ke starším lidem, kteří bydlí v domku se zahrádkou.

Klikněte pro větší obrázek Pětiletý MÍŠA je dlouhosrstý kříženec. Ale nebojte se, péče o jeho srst není nijak složitá. Chce to párkrát přejet kartáčem a je to. Míša je milý a hodný pes. Rád se pomazlí a slupne nějakou tu dobrotu. Je zvyklý na vodítko. Míšovi by se líbilo u staršího člověka, kterému by zpříjemnil život.

Klikněte pro větší obrázek Dalmatin ARON je asi šestiletý krasavec. Jako všichni pejsci tohoto plemene má rád pohyb a zábavu. Chtělo by to aktivnější paničku nebo páníčka, kteří mají rádi pobyt v přírodě. Pokud bude bydlet Aron v domku se zahradou, výborně vše ohlídá.

Klikněte pro větší obrázek HEIDI jsou desetiměsíční kříženka bladhaunda. Je to ještě štěně, a tak si potřebuje osvojit – laskavou formou ovšem a pozitivní motivací – základy slušného psího chování. Heidi by byla nejšťastnější ve sportovně založené rodině s dětmi.

Klikněte pro větší obrázek Dvouletá kříženka DÁŠENKA je moc fajn fenečka. Má milionovou povahu, je nekonfliktní, hodná a poslušná. Hodila by se jak do rodiny s dětmi, tak jako společnice ke staršímu člověku. Dášenka je kastrovaná.

Klikněte pro větší obrázek BÁRA je kříženka loveckého psa a pudy svých předků nezapře. Je zvyklá na vodítko, má ráda dlouhé procházky i víkendové výlety do přírody. Báře jsou tři roky a pro svůj temperament bych ji doporučil člověku, který má rád pohyb. Hodila by se i do rodiny s dětmi.

Klikněte pro větší obrázek MÍŠAN je tříletý pes rasy neznámé. Povahu má dobrou, je hodný a poslouchá. Na procházkách netahá za vodítko a jde způsobně vedle své paničky nebo páníčka. A pokud je na volno, nechá se přivolat. Míšan by se hodil ke starším lidem a moc by se mu líbilo bydlení v domku se zahrádkou.

Klikněte pro větší obrázek MÁŠA je prostě živel. Téhle čtyřleté temperamentní křížence nic neunikne. Je zvídavá i zvědavá, rychle se učí, no prostě pejsek jedna báseň. Venku umí chodit na vodítku, ale i na volno – a neutíká. Máša by se ráda dostala k někomu, kdo ji bude mít opravdu rád a bude s ní chtít trávit volný čas. Jo a pozor – je to zdatná „šplhačka“ – žádný plot pro ni není překážkou.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2012
 P ST