Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Kalendář pro rok 2012 Nadačního fondu Mathilda

Klikněte pro větší obrázek Reportáž bude věnována činnosti Nadačního fondu Mathilda, jenž nese jméno po své zakladatelce hraběnce Mathildě Nostitzové. Již několikátým rokem Klikněte pro větší obrázek vydává nadace kalendář s obrázky známých osobností s pejsky. Výtěžek z kalendáře jde na výcvik vodících psů pro nevidomé.

Ve Výcvikovém středisku pro vodící psy pro nevidomé v pražských Jinonicích se Klikněte pro větší obrázek dozvíme nejen to, jak moc takové aktivity pomáhají, ale také třeba to, jak dlouho výcvik pejska trvá, kolik stojí a jak moc je náročný. A v neposlední řadě i to, jak vodící psi pomáhají těm, kterým jsou určeni. Více informací můžete najít na www.vodicipsi.cz.

Klikněte pro větší obrázek Jednou z osobností, které v kalendáři najdete, je i paní Dana Zátopková. Byla tak moc hodná, že nám přislíbila rozhovor. Zdeněk Srstka si s ní bude povídat nejen o jejím vztahu ke zvířatům…

Miniseriál: Co bychom měli vědět o útulcích

V této části našeho miniseriálu se dozvíme více o problémech, které trápí útulek pro psy v Němčovicích.

Nabídka pejsků

Útulek pro psy
Němčovice u Rokycan
V Jamách 43 – Sběrný dvůr odpadů (za vesnicí)
telefon: 371 795 262 nebo 603 315 320
číslo účtu: 196 203 81/0100
www.utulek.nemcovice.cz

Klikněte pro větší obrázek Asi tříletý kříženec TORRO je hodně aktivní pejsek. Potřebuje dlouhé procházky a díky svému temperamentu by se klidně hodil i na psí sporty. V kotci je Torro nešťastný. Najde se pro něj hodný člověk, který by mu nabídl bydlení v domku se zahrádkou a spoustu společně strávených chvil při pobytu v přírodě?

Klikněte pro větší obrázek IKARUS je starší kříženec. Byl odchycen v Nepomuku, kde se smutně potuloval po okolí. Asi hledal původního pána nebo paničku. Ikarus je moc milý a přítulný pejsek. Je nekonfliktní a velmi hodný. Do nového domova si s ním přivedete mnoho radosti.

Klikněte pro větší obrázek Šestiletý kříženec CARLOS přišel do útulku se zraněním a s příšerně zacuchaným kožíškem. Ze svého zranění se už úplně zotavil, podstoupil kadeřnický zákrok, který ho zbavil nevzhledných chuchvalců a vyloupl se z něj moc pěkný pejsek. Carlos je však stále trochu nedůvěřivý, zažil si asi už své. Tenhle pejsek potřebuje laskavý a trpělivý přístup. Pak bude moc šťastný.

Klikněte pro větší obrázek DIXI je kříženec špice. Je to takové odrostlejší štěně, je mu asi jeden rok. Dixík je velmi chytrý a bystrý, rychle se učí a moc rád si zadovádí při procházkách s jinými pejsky. Kdo by chtěl temperamentního a mazlivého pejska, neměl by moc dlouho otálet. Dixi tu čeká…

Klikněte pro větší obrázek Desetiměsíční kříženka irského setra slyší na jméno ASTA. Je to moc hezká psí holčička, je stále trochu vyplašená a moc by potřebovala dobrý domov. Nejvíce by se jí líbilo ve sportovně založené rodině s dětmi. Pokud Astě dopřejte hodně pohybu, může bydlet klidně i v panelákovém bytě.

Klikněte pro větší obrázek Tříletý hrubosrstý jezevčík FIDO je přítulný a veselý pejsek. Moc rád by našel někoho, kdo by se ho ujal. V útulku už je poměrně dlouho. Snad se lidé bojí toho, že si jezevčíci občas postaví hlavu. Ale to není Fidův případ. Tenhle jezevčour je poslušný a vstřícný. A novému majiteli bude věrným a vděčným společníkem.

Klikněte pro větší obrázek MÍŠA je kříženec pudla. Je to velmi chytrý pejsek, jak ostatně pudlíci bývají. Moc rád běhá venku, miluje dlouhé procházky a víkendové výlety. Míšovi by se nejvíce líbilo u někoho, kdo by mu nabídl bydlení v domku se zahrádkou, po které by se mohl dle libosti prohánět.

Klikněte pro větší obrázek Rok a půl starý pejsek HARYK je kříženec boloňského psíka. Má velmi milou povahu, je nekonfliktní, hodný, poslouchá. Velmi rád se mazlí a své paničce nebo páníčkovi bude dobrým kamarádem. Haryk má rád děti, jejich společnost si doslova užívá.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2011
 P ST