Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Týrání koček

Klikněte pro větší obrázek Od 22. 9. 2011 řeší Občanské sdružení Srdcem pro kočky případy krutě týraných koček ze Slaného z oblasti, které se říká U Benarů. Jedná se o kočičky, které mají mnohá zranění, některým chybí ocásek Klikněte pro větší obrázek buď částečně anebo celý, další kočička má postižené oko, jiná zase poraněné tlapičky. Případ řeší i radnice města Slaného, policie státní i městská. Financování veterinární pomoci však zůstalo opět na dárcích a ochráncích zvířat. S financemi i informacemi by však mohla pomoci i veřejnost.

Klikněte pro větší obrázek o. s. a kočičí útulek Srdcem pro kočky
Vrbičany 18, okres Kladno
telefon: 777 757 445, 739 242 615
číslo účtu: 234 909 954/0300
www.kocky-utulek.cz

Miniseriál: Co bychom měli vědět o útulcích

V dalším dílu našeho miniseriálu se dozvíme více o problémech, které trápí útulek pro psy v Brně.

Nabídka psů

Útulek pro opuštěná zvířata
Palcary 1186/50, Brno
telefon: 541 420 111, 541 420 120
číslo účtu: 204 046/5400, konstantní symbol: 0379
www.mpb.cz/utulek-pro-zvirata

Klikněte pro větší obrázek Dvouletý americký buldok DANY je čistotný, hodně temperamentní a fyzicky zdatný pes. Nemocný nebývá, trpí však alergií, což už však v dnešní době není žádné neštěstí. Své nové majitele bude bezmezně milovat a hodí se i k větším dětem. Danymu by se moc líbilo v domku se zahradou. Je výtečný hlídač.

Klikněte pro větší obrázek Rok a půl starý pražský krysařík ČIKO má energie na rozdávání. Miluje lidi a dobře vychází i s dalšími pejsky. Čiko umí základní povely a je vášnivý aportér. Neumí však být v bytě sám, to pak pěkně vyvádí. Chtělo by to tedy domeček se zahrádkou, kde by jeho štěkot nebyl nikomu na obtíž. Pejsek Čiko bude nejšťastnější u aktivních lidí, kteří tráví hodně času v přírodě.

Klikněte pro větší obrázek Pětiletá kříženka jezevčíka JESSY nemá nikdy špatnou náladu. Svou přízní dokáže potěšit každého. Jessynka je velmi bystrý a chytrý pejsek. A je také perfektní hlídačka – spolehlivě ohlásí každý pohyb ve svém teritoriu. Ostatní pejsci jí nevadí, děti má moc ráda. Jessy je prostě príma pes pro každého člověka.

Klikněte pro větší obrázek PUPÍK je osmiletý kříženec teriéra. Je velmi společenský a své nové paničce nebo páníčkovi bude věrným a oddaným přítelem. Kromě toho umí Pupík dobře ohlásit každou návštěvu. Je to temperamentní pejsek, jak už napovídá jeho původ, a už více než rok čeká na svou druhou šanci. Do útulku se dostal poté, co jeho panička vážně onemocněla a nemohla se o něj už dále starat. Najde se pro Pupíka nový domov? Zasloužil by si to.

Klikněte pro větší obrázek Šestiletá ANEŽKA je fenka francouzského buldočka a v životě zatím nezažila moc pěkných chvil. Pochází zřejmě z „množírny“ a tomu odpovídá i její chování a zdravotní stav. Zpočátku byla velmi bázlivá. Během pobytu v útulku se její chováni hodně zlepšilo. Anežka mívá občas zažívací problémy a s tím spojené problémy s čistotností. K ostatním pejskům se chová přátelsky. Anežčin budoucí majitel by měl být především trpělivý a citlivý k její křehké duši.

Klikněte pro větší obrázek ARSY je sedmiletý kříženec pitbulteriéra. Je velmi aktivní, společenský a má rád dlouhé procházky. Jako správný teriér je plný energie a rád si hraje s balonkem. Je vhodný k domku se zahradou, v bytě neumí být sám. Původní majitelé Arsyho opustili a nechali ho přivázaného u zastávky MHD. Takové zacházení si opravdu žádný pejsek nezaslouží!

Klikněte pro větší obrázek BRENDA je roční kočička, kterou někdo vyhodil se zlomenou nožičkou na ulici. Teď už je však po operaci a hledá nový domov, kde se bude cítit v bezpečí. Brenda je mazlivá, přítulná a také náležitě zvědavá. Může žít v domečku, nebo i v bytě – hlavně u hodných lidí.

Klikněte pro větší obrázek Pětiměsíční kočička ADÉLKA je veselá a hravá jako každé odrůstající kotě. Má ráda společnost jiných koček, běhání, šplhání a lov myšek. Je vhodná do domku se zahrádkou i do bytu. Na svůj nový domov se moc těší.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2011
 P ST