Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše
Studijní obor ekologie a ochrana životního prostředí

Toto čtyřleté studium zakončené maturitou nabízí ke studiu Církevní střední odborná škola ve Spáleném Poříčí. Zajímavé je, že obor vznikl z popudu místního Ekologického centra Českého svazu ochránců přírody a že škola úzce spolupracuje se záchrannou stanicí ve Spáleném poříčí.

V reportáži se diváci dozví bližší informace a prostřednictvím kamery navštíví nejen školu, ale i záchrannou stanici. A pro některé to možná bude, před blížícími se přijímacími zkouškami, i dobrá inspirace.

Více na www.csos.cz nebo www.ekocentrum.cz

V našem miniseriálu o exotech se podíváme na kudlanky.

Počínaje březnem letošního roku, proběhnou každý měsíc (kromě letních prázdnin) v budově Magistrátu hlavního města Prahy na Mariánském náměstí diskusní večery se zajímavými hosty na témata týkající se různých aspektů vztahu člověk a zvíře. Pořadatelem je Věra Aladzasová - Přibylová z jinonické záchranné stanice. První večer – ve čtvrtek 25. března od 18.00 hodin – bude věnován diskusi na téma: Potřebuje 21. století zoologické zahrady?

Nabídka pejsků

Útulek pro psy MAJÁK
K Hájence 45, Příbram – Lazec
telefon: 318 629 531 nebo 777 705 616
č. účtu: 888 760 247 / 0100

Klikněte pro větší obrázekKrásný, dvouletý, černobílý pejsek slyší na jméno AMOR. Je velice čistotný, mazlivý a bezproblémový. S ostatními psy se nerve ani nehašteří a svého páníčka nebo paničku skoro vzorně poslouchá :-) Amorek má rád, děti a tak by se hodil do rodiny, kde nějaké jsou.

Klikněte pro větší obrázekMAT oslavil před nedávnem dva roky. Zpočátku je trochu plachý a nejistý. Jakmile si však zvykne, vyklube se z něj milý, mazlivý a oddaný kamarád. Mat by byl moc vděčný za domek se zahrádkou.

Klikněte pro větší obrázekVeselý a hravý PAT je pejsek do nepohody. Má pořád dobrou náladu, je skvělý kamarád, děti miluje. No co byste ještě chtěli? :-) Jsou mu dva roky a je potřeba, aby měl dostatek pohybu a venkovní výběh.

Klikněte pro větší obrázekRASTY je asi roční pejsek. Za svým páníčkem se vydal na vlastní pěst až do místní nemocnice. Domů už se však, bohužel, vrátit nemůže, a tak mu hledáme nový domov. Rasty je hodný a poslušný pes, který však potřebuje velký výběh. A je skvělý hlídač.

Klikněte pro větší obrázekAsi šestiletý kokršpaněl ALÍK je čistotný, přátelský a má rád svůj klid. Hodil by se nejlépe ke starším lidem jako společník. Neboj, Alíku, někdo se určitě najde… :-)

Klikněte pro větší obrázekAPOLLO je pes plemene belgický ovčák. Jsou mu asi čtyři roky a je vychovaný a poslušný. Nemusí však ostatní pejsky ani jiná domácí zvířata. Jinak je Apollo skvělý hlídač, kterému by se moc líbilo v domku se zahradou.

Klikněte pro větší obrázekDevítiměsíční ARGO je kříženec pitbula. Je to veselý a hodný pes, který nezkazí žádnou legraci a bude vám oddaným společníkem. Potřebuje však opravdu hodně pohybu, nejlépe i velký výběh, a protože to je ještě štěně, tak i pořádný výcvik.

Klikněte pro větší obrázekBARD je hyperaktivní roční pejsek. Je skvělý hlídač, je poslušný, hodný, milý, ale nehodí se k dětem. Zřejmě s nimi nemá dobré zkušenosti. Najde se pro Barda vhodná adoptivní panička nebo páníček?

Stopáž14 minut
Rok výroby 2010
 P ST