Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázek Dne 15. září ve Výzkumném ústavu živočišné výroby v Uhříněvsi proběhl seminář, jehož cílem bylo propagovat nové možnosti ustájení prasnic. Klikněte pro větší obrázek O dosavadních praktikách velkochovů jsme už kriticky informovali: prasnice jsou drženy v klecích, kde se nemohou ani otočit, stavět si před porodem hnízdo a vůbec už ne věnovat se selatům. Klikněte pro větší obrázek Na semináři vystoupili odborníci – uznávaní badatelé z oboru etologie a welfare hospodářských zvířat – ze Švýcarska a Norska, kde už přešli k volnému, daleko humánnějšímu způsobu ustájení březích prasnic.

V zimě jsme informovali, že útulek ve Znojmě–Přímětcích vypsal spolu se Klikněte pro větší obrázek Znojemským deníkem, Nadací na ochranu zvířat a pořadem České televize Chcete mě? soutěž o nejlepší příběh ze života se zvířaty. Byli jsme svědky vyhlášení výsledků a seznámíme vás s vítězi soutěže.

Čeká nás další díl seriálu o ekologii.

Nabídka bude z útulku ve Znojmě-Příměticích.

Telefon: 603 487 082
číslo konta: 188 717 651 / 0300

Klikněte pro větší obrázek Zvídavý a milý kříženec KIM s největší pravděpodobností vyrůstal u člověka, který se mu věnoval jen málo. První dny v útulku se proto dvouletý kastrovaný pejsek choval velice plaše. Potřebuje rodinu, která pochopí jeho povahu a zajistí ho proti případném útěku.

Klikněte pro větší obrázek Tříletý kříženec OSKAR je k lidem hodný, vděčný za každé pohlazení. Je dost temperamentní, byl by tedy ideálním společníkem pro sportovně založeného člověka. Oskar je velice dobrý hlídač, žádný plot pro něj však není překážkou. Nelze jej doporučit k jiným psům.

Klikněte pro větší obrázek Rok a půl stará kříženka XENA je temperamentní a hravá, k lidem však velice hodná a mazlivá. Nelze ji doporučit do domácnosti, kde již žije jiná fena. Byla by úžasnou parťačkou pro sportovně založeného páníčka. Má velmi ráda pohyb a lidskou společnost.

Klikněte pro větší obrázek Ročního křížence TOBBYHO někdo přivázal u brány útulku. Díky své veselé povaze a velkým nárokům na pohyb i pozornost pravděpodobně přerostl bývalým majitelům přes hlavu. Tobby žil v bytě, je v dobré kondici a zvyklý chodit na vodítku. S ostatními psy vychází dobře.

Klikněte pro větší obrázek Půlroční kříženka jezevčíka MALÁ CÉZARKA se narodila v útulku. Ráda si hraje a mazlí se, po své mamince však zdědila plachost, je tedy nejvyšší čas, aby nalezla nový domov a hodného páníčka. Cézarka je stále ještě štěně, takže je potřeba obrnit se trpělivostí a shovívavostí.

Klikněte pro větší obrázek Čtyřletého křížence ALANA a jedenáctiletého AMORA přivedli do útulku jejich majitelé. Přestěhovali se a psy nemohli vzít s sebou. Oba pejsci jsou na sebe fixovaní, a tak hledáme člověka, který by se ujal obou. Jsou hodní a klidní, rádi se mazlí, a za svými páníčky velice teskní.

Klikněte pro větší obrázek Asi sedmileté fenky francouzského buldočka MILUŠKA a BETYNKA přišly od množitele, který se jich chtěl zbavit. Věkem a vyčerpaností fenky přestaly rodit štěňata, a tak se staly pro majitele bezcennými. Do útulku byly přijaty ve špatném stavu, u jedné bude nutné provést ještě operaci poškozeného oka. Nabízíme je POUZE do bytu. Jsou milé, přátelské, vděčné za pohlazení a pozornost.

Klikněte pro větší obrázek Nabídku pejsků netradičně uzavírá dvouletý, kastrovaný kocourek VOJTA. Opuštěný kocour našel ve zdejším útulku pomoc, ale potřebuje patřit do rodiny. Je moc hodný, mazlivý a čistotný.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2009
 P ST