Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Čipy

Klikněte pro větší obrázekMajitelé zvířat, především pejsků, by měli mít své zvíře řádně označené. V některých městech ukládá tuto povinnost majitelům psů dokonce vyhláška. Pejsek musí být buď tetovaný, nebo musí být označen mikročipem a zaregistrovaný v příslušném registru.

Klikněte pro větší obrázekNeměli bychom brát tuto povinnost na lehkou váhu, protože registrace pejska napomůže ve většině případů ke šťastnému a hlavně rychlému znovushledání majitele se zaběhnutým nebo zatoulaným čtyřnohým kamarádem.

Klikněte pro větší obrázekV tomto dílu se budeme věnovat označování pejsků pomocí mikročipů. Majitelům nabídneme ucelenou informaci o výhodách, které mikročip přináší, ale také o úskalích, kterých se však lze jednoduše vyvarovat, a také o tom, co je potřeba udělat ze strany majitele pro to, aby mikročip v případě potřeby zafungoval tak, jak má.

Podrobné informace najdou zájemci na webových stránkách Národního registru majitelů zvířat.

Vysloužilí armádní pejsci z Grabštejna

Klikněte pro větší obrázekVojenský útvar v Grabštejně nabízí k osvojení vysloužilé armádní psy nad osm let věku. Tito pejsci za sebou mají speciální výcvik, např. na vyhledávání osob nebo drog, jsou vycvičeni jako strážní psi apod. Jsou tedy poslušní a disciplinovaní a často si je po vyřazení z aktivní služby u armády berou jejich psovodi. Někdy to však nejde, a tak se pro ně hledá nový domov. Armádní pejsci sloužili celý svůj život nám, lidem. A tak jim to teď, po vyřazení z aktivní služby, můžeme vynahradit nabídkou dobrého domova a spokojeného a klidného psího důchodu.

Klikněte pro větší obrázekV Grabštejně jsme byli naposledy před třemi lety. Měli tam tehdy velké množství pejsků, které potřebovali dobře umístit. Po odvysílání žádosti o pomoc s hledáním vhodného domova pro armádní psí vysloužilce se podařilo, díky velkému zájmu diváků, najít téměř všem pejskům nový domov.

Tentokrát se podíváme na několik ukázek výcviku a připomeneme si, co všechno armádní psi dovedou. A kdo by snad měl zájem podat pomocnou ruku některému z armádních pejsků v důchodovém věku, bude jistě v Grabštejně vítán. Předem se však informujte, zda nějakého volného pejska mají.

VÚ 3180 Chotyně (1. 10. 2008 byl Grabštejn přejmenován na Chotyni), 463 34 Hrádek nad Nisou, tel. 973 264 345, e-mail: nvetz@seznam.cz
Pracovní doba – možnost kontaktu a návštěvy v pondělí až pátek 7.00–15.30 hod.

V dalším díle miniseriálu o koních se dozvíte, jak změnila koním život domestikace.

Nabídka psů a koček z útulku LOZ ČR pro opuštěné psy, Nad Zámkem 5, Třebíč (útulek se nachází v areálu bývalého Školního statku nad bazilikou sv. Prokopa).
tel. čísla: 568 824 241 nebo 774 804 242
č. ú.: 150 37-711 / 0100

Klikněte pro větší obrázekZANZI je tříletá fenka křížence pitbula nebo stafordšíra. Je bystrá, „své lidi“ oddaně miluje, k cizím je však ostražitá. Zanzi je také výborná hlídačka a rozhodně musím upozornit na to, že nemá ráda kočky. Do útulku se dostala v srpnu minulého roku, špatně se pohybovala, neudržela rovnováhu a na bocích měla spoustu jizev. Protože je ale Zanzi velká bojovnice, vylízala se za tu dobu skoro ze všech ran na těle i na duši a čeká teď na laskavého pána nebo paničku, kteří ji budou mít opravdu rádi.
Klikněte pro větší obrázekSATYR je kříženec německého ovčáka a aljašského malamuta a jsou mu asi čtyři roky. Jeho pánem byl s největší pravděpodobností starší muž, protože Satyr na procházkách všechny starší pány bez výjimky radostně vítá. Satyr je hodný pes, nemá však v lásce kočky, zato ale chodí velmi rád na procházky a moc se těší do nového domova.
Klikněte pro větší obrázekBOLFO je asi dvouletý kříženec a DANDY oslaví letos čtyři roky. Je to kříženec retrívra. Než je do útulku přivezla městská policice, pobíhali oba pejsci po ulicích Třebíče. Bolfo i Dandy jsou hodní a bezproblémoví psi. Neudělají bez sebe ani krok, jsou nerozlučnými přáteli a tak to také zůstane. Zájemce o tyto pejsky musí počítat s tím, že si z útulku odvede buď oba, nebo žádného.
Klikněte pro větší obrázekDvouletá fenka křížence slyší na jméno HOLLY. Je to typ pejska – útěkáře, jinak je však hodná a vstřícná a moc ráda chodí na procházky. Holly potřebuje paničku nebo páníčka, u kterých bude mít jistotu, že je tam doma a nemusí tudíž utíkat.
Klikněte pro větší obrázekČerný kastrovaný kocourek se jmenuje PUPÍČEK. Je mu jeden rok a je to moc hodný domácí tygřík. Pupíček je kocourek bytový.
Klikněte pro větší obrázekREZINKA je krásná roční kastrovaná mourinka. Nejraději by se dostala k hodnému člověku, který jí nabídne spokojený a dobrodružný život v domku se zahrádkou.
Klikněte pro větší obrázekRoční kocourek MONTY je krásný běloušek. Je kastrovaný a čistotný. Monty se hodí k člověku, který hledá do svého bytu hodného, přítulného a mazlivého spolubydlícího.
Klikněte pro větší obrázekSÁRINKA je dvouletá kastrovaná kočička. Je milá, hodná a velice dbá na čistotu. Ráda si smlsne na něčem dobrém a za vaši péči vám bude nesmírně vděčná. Hodí se do bytu.
Stopáž14 minut
Rok výroby 2008
 P ST 4:3