Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Marta Kubišová

Obsah dílu

Přehrát vše

Klikněte pro větší obrázek V první reportáži chceme diváky opět informovat o osudu směrnice Rady EU. Směrnice zavazuje členské státy ke zrušení neobohaceného klecového chovu nosnic do roku 2012. Rada je vystavena silnému tlaku drůbežářské lobby, která chce posunout termín zákazu neobohacených klecí nejméně o deset let, zároveň však čelí i úsilí ochranářských organizací a části veřejnosti. Poslední zprávy jsou povzbudivé: termín v roce 2012 trvá a Radu EU podporuje i evropská organizace veterinárních lékařů.

Klikněte pro větší obrázek V dalším příspěvku přineseme informace o nové a velmi znepokojivé vyhlášce č. 60 k Zákonu na ochranu přírody a krajiny. Podle ní se do rozporu se zákonem dostává každý, kdo se ujme zraněného chráněného volně žijícího zvířete a poskytne mu pomoc. O vyhlášce vyjednávají ochránci zvířat s Ministerstvem životního prostředí.

Infoservis

Další kočičí umisťovací výstava se koná 20. dubna mezi desátou a sedmnáctou hodinou ve Chvalské tvrzi v Praze 9

Útulek v Kralupech byl poničen vichřicí Ema. Finanční příspěvky do sbírky na obnovení útulku posílejte na číslo účtu: 33444417/2400. Více na www.utulek-kralupy.estranky.cz

Žijeme s kočkou

Klikněte pro větší obrázek Ve třetím části našeho kočičího seriálu se dozvíme, na co se zaměřit při odběru kotěte.

Nabídka psů tentokrát z útulku ve Skřivanech u Nového Bydžova
Telefon: 495 492 786, 732 305 468
Číslo účtu: 103 406 396/0300

Klikněte pro větší obrázek Asi čtyřletý kříženec špice ALAN prožil značnou část svého života na řetězu. Přesto je tento kastrovaný pejsek velký optimista. Získáte v něm poslušného kamaráda a skvělého hlídače.
Klikněte pro větší obrázek Kříženka kokra BETY je teprve roční psí slečna. Moc ráda si hraje s dětmi, nehodí se však do rodiny, která chová kočky či drůbež. V jejich společnosti vítězí v Bety lovecké sklony, a tak zapomíná na své slušné vychování.
Klikněte pro větší obrázek Dvouletá jezevčice RITA je hodná a milá, na kočky má však také pěknou pifku. Kupodivu však sdílí jejich sklony: Rita výborně chytá myši.
Klikněte pro větší obrázek Pokud hledáte čistokrevného voříška, pak právě na vás čeká pětiletá fenka DÁŠENKA. Je hravá, milá a přítulná, vděčná za každé pohlazení a dobré sousto. Zaslouží si spolehlivý domov.
Klikněte pro větší obrázek Asi dvouletá kříženka jezevčíka LINDA se snáší dobře se všemi zvířaty. Je natolik přítulná a věrná, že své nové pány bude doprovázet na každém kroku. Stane se dobrou společnicí starším lidem, kteří na ni budou mít dost času.
Klikněte pro větší obrázek Tříletá kříženka SÁRA je milá a mazlivá, na přízeň nového pána však bude žárlit, a tak by měla být v rodině psím jedináčkem. Její velkou zálibou je plná mistička a klidné procházky. I ona se hodí ke starším lidem.
Klikněte pro větší obrázek Vybrat si můžete i ze skupiny roztomilých štěňat. Původní majitele jejich další osud příliš nezajímal, a tak pro ně hledáme dobré lidi. Možná se vám bude hodit informace, že z nich zřejmě vyrostou drobnější pejskové.
Klikněte pro větší obrázek V útulku na vás čeká také přes třicet koček různého zbarvení i různých povah od přítulných darebů po klidná zvířata, která si potrpí na důstojnost. Při výběru počítejte s tím, že jde o převážně o kočky zvyklé žít v bytě.
Stopáž14 minut
Rok výroby 2008
 P ST 4:3