Pořad na pomoc zvířatům. Uvádí Zdeněk Srstka

Obsah dílu

Přehrát vše

Tento díl bude věnován představení nového útulku - nebo lépe řečeno útulku, se kterým jsme dosud nespolupracovali - a jeho dalších aktivit. Na příkladu blanenského útulku se můžeme přesvědčit, že nápadům a podnikavosti se meze nekladou. Chceme-li být spravedliví a objektivní, musíme samozřejmě přihlédnout k možnostem jejich jednotlivých provozovatelů. Někteří z těch soukromých se potýkají s velkými finančními problémy, vše táhnou sami z vlastních zdrojů, a tak jim logicky nezbývají síly na cokoliv jiného. Před těmi samozřejmě klobouk dolů.

Útulek v Blansku má ale to štěstí, že je městský. Někdy to zas tak velké štěstí nebývá, v tomto případě však ano. A tak se útulek může věnovat i jiným aktivitám, než je jen shánění peněz na zajištění provozu. Kromě azylu pro zvířata v nouzi nabízí i hotelové služby pro miláčky těch majitelů, kteří třeba právě tráví svůj čas na dovolené – anebo například v době jejich pobytu v nemocnici.

Vedoucí útulku Hana Rajtšlégrová se navíc věnuje agility a tanci se psem a všechny tyto aktivity propojuje, jak se dá. Je vedoucí a trenérkou Klubu agility v Blansku. Klub se může pochlubit mnoha tituly a úspěšnou reprezentací jak doma, tak v zahraničí. Ve spolupráci s Klubem agility v Blansku jsou pořádány např. výstavy voříšků a psů bez PP. Na těchto výstavách jsou nabízeni i pejsci z útulku.

Klub tance se psem byl založen před pěti lety a při jeho akcích jsou opět nabízeni k osvojení i zvířata z útulku.

Nabídka bude "půlená" - z útulku v Blansku a z útulku v Bulharech.

 1. Útulek pro psy
  tel. 602 843 544
  Brněnská 25a, Blansko
  č. účtu: 19 - 481 077 02 67 / 0100
 2. Domov pro zvířata Minaret
  tel. 519 340 495, 724 231 633
  Bulhary u Břeclavi
  č. účtu: 675 650 773 / 0300

Mějte se dobře a můžete-li, pomozte. Děkujeme.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2005
 P ST 4:3
ŽánrMagazín