TV program Osobní program  
středa 15. 8. 2007
ČT2 17:25 POPULARIS (11/2004) 
ST4:3  
Stopáž: 28 minut
Rok výroby: 2004
Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu
/ivysilani/1095969461

Předchozí díldalší pořady cyklu

Videoarchiv
Archeologie
Astronomie
Biologie
Ekologie
Fyzika
Genetika
Geologie
Historie
Chemie
Inf. technologie
Lékařství
Paleontologie
Technika
Vědní politika
Přehled všech

Další o pořadu:
popularis_prisp
Autoři pořadu
Ocenění
Diskuse
Napište nám
Sdílet

Další zdroje:
HERAFILM - science media

 Přidat do Osobního programu Nastavit připomenutí

Dvořák Václav - režisér a scénárista

Biografie:

Narodil se v roce 1948 a v letech 1971 až 1977 vystudoval obor filmové dokumentaristiky a publicistiky na Filmové fakultě pražské AMU. Poté externě spolupracoval s Krátkým filmem Praha, s Československou televizí a s Artcentrem. V na přelomu let 1981 a 1982 vedl filmovou část expedice Ecuador a natáčel filmy o ekvádorských sopkách a o přírodě galapážského souostroví. Od roku 1982 až do roku 1990 byl zaměstnán v Československé televizi jako režisér. Podílel se na studiových pořadech Vysílá studio Jezerka či Studio dobrých nápadů, vytvořil větší množství televizních filmů s tématikou historie, kulturu a ekologie. V roce 1990 vedl v ČST Vysílání občanského fóra.

Filmografie:

1977 - NELSON 34
Absolventský film o důlním neštěstí v severních Čechách, který v roce 1978 získal hlavní cenu na festivalu Akademiafilm v Olomouci. Filmová rekonstrukce důlního neštěstí a boje o záchranu horníků. Ve filmu byly použity jedinečné fotografické materiály, které režisér nalezl v archivu uhlobarona Petschky.

V Krátkém filmu mimo jiné natočil:
1979 - Albert Einstein
Filmové připomenutí životního osudu autora teorie relativity, jeho životních úspěchů a trpkých proher. Ve filmu je vzpomenut i Einsteinův roční pobyt v Praze.
Cena na Akademiafilmu v Olomouci v roce 1979.
Scénář a režie

1980 - Pablo Picasso
Dokument o muži, jehož jméno je synonymem moderního výtvarného umění. Ve zkratce připomene kubistický výtvarný názor a Picassovu angažovanost v protifašistickém a mírovém hnutí.
Cena na Akademiafilmu v Olomouci v roce 1980.
Scénář a režie

1981 - Ztracené světy Zdeňka Buriana
Film seznamuje s posledními dny výtvarníka, jehož očima se veřejnost celého světa dívá na dávnou historii života na Zemi.
Scénář a režie

1982 - Expedice Ecuador
Film zachycuje důležité okamžiky expedice českých geologů a botaniků do málo prozkoumaných končin rovníkové Ameriky. Výstupy na aktivní sopky Sumaco, Sangay a Pichincha se spojily s aktuálním úkolem, který českých geologům daly ecuadorské úřady: odpovědět na otázku, zda sopka, na které leží hlavní město, opět ohrozí jeho obyvatele.
Scénář a režie

1982 - Želví ostrovy
Galapágy jsou svatyní biologické evoluce. Tvůrci filmu měli to štěstí, že mohli na několika ostrovech pozorovat nejen známé galapážské želvy a leguány, ale i další vzácná a mimořádně krotká zvířata.
Scénář a režie

1982 - Ekvádorské děti
Několik miniportrétů ekvádorských dětí v jejich všedních dnech, které zaplňuje škola a práce.
Scénář a režie

1982 - Tropický deštný les
Populárně-vědecký film ukazuje horský deštný les v rovníkové Americe. Mapuje jeho rozvrstvení, boj rostlin o místo "na slunci", ukazuje některé druhy epifytických rostlin a zachycuje některé z živočichů, kteří obývají tyto lesy.
Scénář a režie

1982 - Quito - město na sopce
Filmový fejeton s použitím trikového snímání. Zachycuje jeden den hlavního ekvádorského města a jeho obyvatel, kteří se každé ráno probouzejí a každý večer usínají na aktivní sopce.
Scénář a režie

1985 - Tajemství vůně
O vůních, které nás obklopují, o tom, jak vnímáme vůni, o nejlepším čichu lososovitých ryb i o způsobu, jak se vymýšlejí vůně a parfémy.
Cena na Akademiafilmu v Olomouci v roce 1985.
Režie

1989 - Co víme o AIDS
Televizní seriál o tehdy ještě málo známé nemoci, proti které nebylo léku. Seriál byl zaměřen hlavně na mladé lidi, kteří se probouzejí k sexuálními životu. Varování před rizikovým sexuálním chováním, o tom jak nákaze virem HIV předcházet a jak se chránit.
Seriál Československé televize
Spoluautor scénáře a režie

Od roku 1990 do roku 2001 autor několika desítek reklamních a propagačních spotů, videopořadů a filmů.

E-mail: anakon.da(a)tiscali.cz


reklama

Hlasujte pro pořad:

Celkem hlasů: 25315