Rady a písničky JUDr. Ivo Jahelky. Připravili P. Benátčanová a J. Matiášek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Nedílnou součástí našeho každodenního života jsou nejrůznější právní vztahy. Pokud se v nich pohybujeme v souladu se zákonnými normami, je vše v pořádku a ani si je neuvědomujeme. Podstatně jiná situace však nastane, dostaneme-li se - ať už vědomě či bezděčně - s těmito normami do jakéhokoli rozporu. A právě o těchto situacích, které nás mohou mnohdy velmi nepříjemně zaskočit, pojednává televizní cyklus "Neznalost neomlouvá".

Jeho hlavní protagonista, "zpívající právník" JUDr. Ivo Jahelka jednoduchou a zábavnou formou na konkrétních příkladech probírá nejdůležitější paragrafy občanského, obchodního a trestního práva, ale i zákoníku práce a živnostenského zákona, s nimiž každý z nás může nejčastěji přijít do styku.

Kromě konkrétního poradenství je jedním z hlavních cílů tohoto cyklu především prevence, která je vždy méně nákladná a "bolestivá", než řešení již vzniklých problémů. Protože v právních záležitostech neznalost skutečně nikoho neomlouvá, měl by cyklus přispívat k tomu, aby nejširší divácká veřejnost měla těchto neznalostí co nejméně.

Ukázky písniček z pořadu:

Nemocenská dávka (WMA 1,69 MB)

Rozdělení (WMA 1,95 MB)

Stopáž14 minut
 P ST