Rozhovor Marka Ebena s vynikajícím českým triatlonistou a maratoncem. Režie J. Hojtaš

Dnes přivítáme na Plovárně pana Petra Vabrouška. Dostal jsem na něj takovou pěknou složku, a tu jsem si četl. Čím déle jsem ji četl, tím jsem si byl jistější, že na poslední stránce dole bude stát „čest jeho památce“, protože to, co tento triatlonista v životě absolvoval, je tak šílené, že všechny ostatní by zabila už jenom jedna desetina toho všeho. Má za sebou víc jak 180 dlouhých „ironmanů“, což je závod, kde se nejdřív skoro 4 kilometry plave, pak se jede 180 kilometrů na kole a pak se běží regulérní maraton, tedy 42 kilometrů. Kromě toho běžel maratony na obou pólech, na severním i na jižním, a oba dva vyhrál. Pak běžel stokilometrový závod na severním pólu, taky ho vyhrál. Má na svém kontě celou řadu světových rekordů, a na té dlouhé trati ho v Čechách a na Slovensku neporazil nikdo už 16 let. A při tom všem se těší dobrému zdraví.