Jak se točily památné stromy s Luďkem Munzarem.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Film o filmu bývá někdy lepší než film, o kterém vypráví. U filmu o filmu o "Paměti stromů" tomu snad tak nebude, protože je v něm jen minimum ukázek ze samotného cyklu. Zato film o filmu nabízí jakési miniportréty pěti hlavních protagonistů:

  • Akademického malíře Jaroslava Turka, který maluje památné stromy od 50. let minulého století
  • dr. Marii Hruškovou, folkloristku a autorku knih o památných stromech
  • Bedřicha Ludvíka, písničkáře, spoluautora scénářů a režiséra celého cyklu
  • Josefa Nekvasila, kameramana cyklu
  • Luďka Munzara, průvodce po českých, moravských a slezských památných stromech.

Na samotném natáčení se však podílelo ještě několik dalších lidí, kterým je třeba poděkovat. Především to byl nekonečně trpělivý řidič Miloš Sklenář, jeden z těch propuštěných řidičů ČT, který to nevzdal a jezdí pro ČT dál. Produkční Ivana Slonková a asistentka produkce Petra Zelinková - bez těch by nebyla ani jedna plošina, vrtulník, zajištěné hotely apod. Střihačka Věra Flaková, která Paměti stromů věnovala tři měsíce svého života. Posádka off line střižny Josef Dvořák a Karel Houška, kteří trpělivě opravovali všechny omyly v titulcích.

Je to vlastně pouhých deset lidí, kteří se bezprostředně podílí na výrobě takového velkého cyklu. Nevěřte proto řečem o Kavčích horách jako přezaměstnaném molochu. To už dávno neplatí. Dnes vás z ČT přijedou natočit dva lidé - kameraman, který dělá zároveň zvukaře a režisér, který zároveň dělá řidiče.

Stopáž18 minut
Rok výroby 2002
 ST