Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Sir 11. 5. 2021 09:12 Reagovat 1 0

  Díky za tyto dokument

  Ani zdravé dítě bych do takové "školky" nedal. Proč jako dítě s autismem musí platit ? Vždyť ty organizace berou milionové dotace a pak ještě mají platit i navíc rodiče? Chápu, že práce je náročná, ale to je i pro učitelky obyčejné státní školky a ta si žádné příplatky nebere a kolik takových dětí tam má. Ty organizace se tváří , že pomáhají, ale vlastně si vytváří jen klienty, kteří platí za mnoho služeb a jakmile je pro ně problémový klient, tak už mu nikdo nepomůže, to ho pošlou do Bohnic.

 • Nom 22. 4. 2021 19:14 Reagovat 10 2

  :(

  Chci moc poděkovat paní Maixnerové, která opravdu odkryla smutnou pravdu. Nechápu na DVTV rozhovor s paní Gandalovičovou, která má sama autistické dítě, že podporuje takové praktiky. Děti v tomto věku dělají pokroky díky vývoji nikoliv terapii, jak se snaží namluvit rodičům, aby platili 30 000 měsíčně za terapii. Kupují si tím jen dobrý pocit, že pro děti něco dělají.... bohužel nejsou terapie zatím na takové úrovni, aby dětem s PAS pomohly k uzdravení. Je to stejné jako použít terapii na lidi s odlišnou sexuální orientací. Proto na to nejsou žádní odborníci. Jediné a zdarma je respektovat odlišnost, každého jednotlivce.

 • Milan Poklička 22. 4. 2021 18:44 Reagovat 1 3

  Aplikovaná behaviorální analýza je důmyslná metoda práce s autistickým dítětem. Není to metoda psychiatrická ani léčebná. Vychází z poznatků o podstatě autismu. Může být prováděna na vysoce odborné úrovni vyžadující dlouhodobé školení a praxi pod supervizí, ale hlavní zásady je možné si osvojit za pár hodin. Cílem je odstranit z chování dospělého škodlivé stereotypy, kterým autistické dítě nerozumí a nedokáže na ně reagovat, což je uvádí do psychické a sociální izolace. Z toho pak plynou ony nestabilní emoční stavy až nezvladatelné afekty, někdy ústící až do autodestruktivního chování. Z toho, co jsme viděli v různých pořadech o rodinách autistů, lze soudit, že většina těchto rodičů nemá o těchto chybných stereotypech povědomost a dělá chybu za chybou. Tak čemu se potom diví? Jak je to možné, to nechť odpovědí především oni sami. Každá pomocná ruka je v tomto dobrá. Pakliže někdo, v tomto případě televize skandalizuje a dokonce kriminalizuje někoho, kdo takovou pomocnou ruku podává, třebaže je pozadí zjevně pochybné, dělá celé věci medvědí službu. Tato skupina ABA není jediná, kdo tříská na podobných službách peníze, ale takový už je náš svět a takový jsme si jej udělali my sami v bláhovém domnění, že nám budou lítat pečení holubi do úst. Nikdo jiný.

 • René 19. 4. 2021 21:24 Reagovat 8 1

  Vzdělání není tak důležitý zaznělo na videu a jiné...

  Těmto lidem státní instituce zvyšuje společenský kredit, poskytuje jim finance a legitimizuje provoz bez náležitého ověření? Rodič zákonitě očekává odborný přístup, příslušnou kvalifikaci, vzdělání a mimořádné schopnosti lidí vykonávajíc odbornou práci a dočká se hrůzy!? Dosazovaný člověk bez příslušné odbornosti, je neskutečný hazard a nedáme si říct!

 • Ondrej Simek 19. 4. 2021 11:21 Reagovat 1 7

  pozor na mediální lynč

  To co bylo zobrazeno je samozřejmě špatně. Není ale možné jednoznačně odsuzovat vedení toho spolku, problém je systémový. Odborná pomoc pro tyto děti není, vše je necháno na rodinách. Pokud by systém generoval dostatek dobře zaplacených odborníků,a rodiny měli jinou možnost,asi bychom se těchto záběrů nedočkali. Systém školství a zdravotnictví je na plošné úrovni neefektivní a neschppný a potom se bohužel otevírá prostor pro poloamatéry.

  • René 19. 4. 2021 14:22 Reagovat 3 2

   Dlouhodobá hrozba – kurz nad formálním vzděláním

   Zde můžeme vidět doslova tragédii, která vypovídá bohužel o současném stavu, který odráží zavedenou praxi na mnoha podobných místech. Nevyžadujeme formální vzdělání ani předpoklady, tedy vhodné charakterové vlastnosti ani schopnosti, ale zdůrazňujeme, že pouhý kurz, je vítán a dovolíme těmto lidem zasahovat do lidských osudů. To má právě ty zmiňované fatální následky, odborník jen kroutí hlavou. Dlouhodobě upřednostňujeme kurzy před formálním vzděláním pro pomáhající profese a divíme se, že se lidem nedostává přiměřené odborné pomoci. Vždyť jen záměr zákona o sociálních pracovnících se roky dává dohromady, právě kvůli zjištění, že se lidem mnohdy nedostává optimální pomoci, a proto se mělo do nového zákona zahrnout odpovídající vzdělání, kdo bude lidské osudy nakonec ovlivňovat a za jakou odměnu. No a co s lidmi, kteří tam už pracují bez přiměřeného vzdělání? Zákonitě se ozvou, můžeme slyšet argumenty máme přece praxi a formální vzdělání nepotřebujeme. Takhle to máme na všech frontách, odkud vlastně začít, doporučil bych tam, kde může být lidské zdraví ohroženo nejvíce. Pochopil bych formální vzdělání a kurz, jako doplnění prolnuté s praxí, to dává smysl.

 • Martin 18. 4. 2021 19:17 Reagovat 5 13

  GDPR

  Zajímavý postup české televize a dodržování pravidel a zákonů české republiky. Tento komentář apeluje na zdravý úsudek diváků a promlouvá k nim. Pošlou někoho natočit tajný material do nějakého združení rodiču, kteří si vybrali ošetřovatelku, platí si to z vlastních peněz, česká televize natáčí tajně cizí děti bez povolení nikoho, je to bráno, jako dokument, ale druhá strana nedostala příležitost se vyjádřit, soud zakáže manipulaci s materiálem, ale přesto soud nerespektují a obsah odvysílají, obsah sestříhaný z 200 hodin materiálu, kde sdělení můžou upravit, jak se jim zachce a vybrat nejhorší chvilky a tohle já platím svými poplatky? Jak může televize nahánět lidi za páchání trestné činnosti a přitom tajně natáčet cizí děti a materiál zveřejnit nejen bez souhlasů rodičů, ale rovnou i soudu, který to vyloženě zakázal? Ta televize v tom obsahu někoho kárá za nějaké porušování něčeho? Můžou být větší pokrytci? Doufám, že všichni zodpovědní boudou nést patřičnou zodpovědnost a veřejnost se nenechá ovlivnit neobjektivně a pečlivě vybraně sestříhaným materiálem a hrubým zásahem do soukromí rodin a hlavně dětí.

  • Eva 2. 6. 2021 10:06 Reagovat 0 0

   Přesně takto probíhaly i jiné díky Infiltrace. Minimálně v jednom, který umím posoudit, byly vyslovené lži. Za mě je tento pořad pouze stokou špíny a přesně jak říkáte, škoda platit TV poplatky, nezaslouží si je.

 • Petrovská Lucie 16. 4. 2021 15:43 Reagovat 19 4

  Dobrý den.. Chtěla bych předem hlavně poděkovat tvůrcům,tedy jak ČT, tak mamince, která se svou účastí podílela na odkrytí pravdy, která je víc než k pláči. Sama jsem matka autistického chlapce a proto mám potřebu se vyjádřit. Sama vím,že tyhle děti nejsou stroje,které lze nějakým způsobem přeprogramovat.. A to je dle mého názoru ta "slavná ABBA". A co se týče vyjádření pana doktora Matýse, dovoluji si nesouhlasit s osočením že autismu nerozumí. Sami k němu se synem docházíme a proto budu mluvit ze své vlastní zkušenosti. Pan doktor byl jediný člověk, který byl schopen nám vysvětlit nespočet věcí a hlavně jsme konečně mohli lépe pochopit potřeby a vnímání Světa našeho syna. Co se týče medikace, nikdy nic nefunguje bez souhlasu rodiče. Tenhle dokument má podle mě poukázat na to,jak lidé v dnešní době profitují ze zoufalosti mnohých rodičů a hlavně jak tenhle odporný "byznys" ubližuje právě dětem. Konkrétně scéna s plačícím dítětem,kdy ho paní drží, je jako by jste trpěli arachnofobií a někdo vás nutil mazlit pavouka. Naprostý nesmysl! Zkrátka tohle je to co lidé potřebují vidět a hlavně VĚDĚT. S pozdravem Petrovská.

 • Mulis 15. 4. 2021 23:07 Reagovat 14 1

  Strašný. Ani zdravé dítě v tomto věku neumí popsat co mu vadí. Oni ještě zneužijí děti, které neumí mluvit. Je mi líto rodičů.

 • Zuzana 14. 4. 2021 23:59 Reagovat 10 2

  Moc děkuji za ukázání reality u nás. Mám špatnou zkušenost z Národního ústavu pro autismus. Tam si slečny dělají praxi na dětech. Lepší bez jejich rad a metod. :) Přijmout sebe i dítě a radovat se ze života.

 • Šárka 14. 4. 2021 12:00 Reagovat 13 3

  Infiltrace - Obchod s nadějí

  Dobrý den, mě by zajímalo, jak to nakonec celé dopadlo. Zda organizace tedy funguje dál nebo byla na základě těchto informací zrušena? Jinak tento cyklus ráda sleduji a děkuji, že jste poukázali i na tuto problematiku.

  « | | 1 2 3 4 5 | | » (42)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi