Jaroslav Dušek v hlavní roli komedie o nesmělém učiteli hudby, který si přivydělává jako profesionální bavič a průvodce osamělých žen.
Režie: Miroslav Sobota. Scénář: Pavel Čírtek. Hrají: Jaroslav Dušek, Alena Antalová, Simona Babčáková, Vlastimil Bedrna a další.

Starý mládenec, učitel hry na housle v hudební škole – Mikuláš Mysliveček (J. Dušek) to nemá vůbec lehké. Peněz se mu nedostává, jeho dominantní snoubenka Simona (K. Březinová) zoufale touží po vdavkách a v domově důchodců má starého podivínského otce (J. Somr), který rovněž potřebuje jeho péči. V neposlední řadě vlastní velikého psa Mojmíra, který je zdrojem jeho neustálých malérů a potíží. Mikulášův přítel, barman Viktor (R. Hrušínský ml.), mu poradí, že by si mohl přivydělávat jako placený společník pro každou příležitost. I přes počáteční rozpaky se nakonec rozhodne změnit svůj stereotypní život a stane se bavičem a průvodcem osamělých žen. Nesmělý učitel se tak seznamuje s ředitelkou banky, půvabnou inženýrkou Jiřinou Sukovou (A. Antalová), rozvedenou emancipovanou ženou se sedmiletým synem. Jiřina se mu líbí, ale při své bojácnosti a nesmělosti to Mikuláš za žádnou cenu nenechává na sobě znát… Půvabný, romantický televizní film z roku 2003 byl oceněn první cenou v soutěži Smích Vlasty Buriana o nejlepší televizní komedii.

Napište nám