Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • optimistka 4. 4. 2014 10:44 Reagovat 1 0

  VÝBORNÝ POŘAD, JEN TAK DÁL

  Zástupci a manažeři VŠEOBECNÉ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY zjevně "trpí" nesmrtelností. Takto si jedině vysvětluji, jejich postoj a neochotu podporovat paliativní péči.

 • Marie Tormová 28. 3. 2014 09:06 Reagovat 3 0

  Díky čt

  Vynikající počin čt, hodný následování. Bylo víc než zřejmé, že příčinou stavu je chybějící vůle a zájem. Kdo zažil péči o odcházejícího člověka, přesně ví, o co jde, proto mě nadzvedla zkušenost odmítnutí mobilníhío hospice ve Zlíně. Díky všem, kteří se snaží něco změnit k lepšímu.

  • Hana 17. 9. 2014 00:04 Reagovat 0 0

   mobilní hospic Zlín

   Letos v červnu mobilní hospic zahájil činnost i bez VZP. Bohužel jsem nenašla nikde jejich kontakty . Manžel chce umřít doma, onkolog jej vyřadil z péče, že mu nemá co nabídnou. Paliativní péčí se vůbec nezabývá. Ze zoufalství se obracím na krajskou poslankyni . Vsetíňačka

 • marie 27. 3. 2014 11:28 Reagovat 5 0

  Znám tuto problematiku a děkuji za velmi kvalitně zpracovaný pořad na téma velkého tabu. Pojišťovny mají smlouvy s domácími agenturami, které občas píchnou injekci a ve 3 mají padla. Paliativní medicína je o vztahu k člověku a oběti pro nej. S malými domácími hospici, kteří pro lidi žijí 24 hod. denně,pojišťovna smlouvu neuzavře...

 • Diana 27. 3. 2014 08:31 Reagovat 3 0

  Děkuji

  za velmi podnětnou podívanou i za skutečně úctyhodný a důstojný přístup ČT ke zpracování tohoto pořadu.

 • Tomáš Julák 26. 3. 2014 22:23 Reagovat 7 0

  Děkuji

  za skvostnou grilovačku p. Havrlanta a Haška. Vůbec se nedivím, že nepřišel někdo od VZP. Obdivuji kolegyně a kolegy, kteří se stále ještě snaží budovat mobilní hospicovou péči, přestože vědí, že putování s lejstry mezi KNV a pojišťovnou připomíná Hlavu XXII. Tento pořad by mohl být průlomem v dané situaci, zatím nic podobného v TV nebylo, ale obávám se, že zůstane vše při starém, pojišťovny nemají důvod začít se chovat jinak...

 • Marek 26. 3. 2014 21:20 Reagovat 5 0

  Poděkování

  Děkuji ČT za velmi zajímavý pohled na toto nepříliš populární téma. Snad se situace změní. Musím se ale také zastat ministerstva a pojišťoven, neboť oni mají jasné rámce v legislativní úpravě, které řeší tyto problémy a nemůžou za všechny nedostatky, které se vyskytují v praxi. Jsou špatně nastaveny zákony. Začněme nejprve v parlamentu...

  • džej džej 27. 3. 2014 13:22 Reagovat 0 0

   dobře,

   začněme v parlamentu. Co si myslíte, že odhlasují poslanci, kteří se často a rychle přesouvají napříč republikou, případně Evropou, po silnicích, které jsou ve stavu, v jakém jsou ? Financování paliativní péče, nebo urgent s co nejsofistikovanějším přístrojovým vybavením nejlépe u každého dálničního nájezdu ? Paliativní péče nikoho nezajímá, kromě těch, kdo ji potřebují, a to už nejsou perspektivní voliči.

 • rena 26. 3. 2014 21:11 Reagovat 2 0

  Moc děkuji za zajímavý pořad, na nějž zrovna navazuje na ČT1 druhý díl Života se smrtí. Jsem moc ráda, že se Česká televize postavila k této problematice čelem a věřím, že se mu bude i nadále věnovat Osvěty není nikdy dost. Jen postoj MZ a pojišťoven, který je bohužel zásadní, protože peníze jsou vždy "až na prvním místě". Snad se jim konečně rozsvítí a nebudou pořád chodit okolo horské kaše.

 • pečující 26. 3. 2014 21:10 Reagovat 3 0

  Poděkování

  Děkujeme velmi za pořad. Právě nám doma umírá 90letá babička, takže víme, zač je toho loket. Přejeme nám všem, aby se situace rychle změnila, abychom tím důstojným umíráním mohli projít.

 • helena 26. 3. 2014 21:07 Reagovat 3 0

  Děkuji

  Děkuji, že jste otevřeli tohle bolestné a palčivé téma. Snad se nějak posuneme kupředu, i když reakce ministerstva a pojišťoven moc povzbudivé nejsou.

 • kolemjdoucí 26. 3. 2014 20:52 Reagovat 4 0

  Zajímavý pořad,děkuji. Je evidentní, že pojišťovny místo proplácení domácí paliativní péče raději betonují a přihrávají peníze velkým firmám kámošů. Ještě, že máme charitu….

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi