Intimní portrét zpěváka na pozadí jeho turné je příběhem o divoké minulosti i aktuálních pocitech ovlivněných maniodepresivní poruchou. Režie Miro Remo

Pořad bylo možné přehrát do 23. 9. 2017
Video není k dispozici

Film je intimním řezem do života legendárního zpěváka Richarda Müllera na pozadí jeho koncertního turné s kapelou Fragile. Müller a Fragile tentokrát koncertují netradičně bez jakýchkoliv hudebních nástrojů. Dokument se noří do Richardových aktuálních pocitů, silně ovlivněných maniodepresí, kterou dlouhodobě trpí. Tvůrci však sondují i v minulosti, která otvírá dveře do části jeho pěvecké kariéry provázené turbulentními vztahy se ženami a drogami. Ty jsou klíčem k pochopení jeho osobnosti i hudební kariéry. Film nekompromisně bez přetvářky nahlíží do muzikantova nitra i do zákulisí samotné produkce turné.

Ve filmu jsou použity i velmi osobní archivní záběry, které zpěvák tvůrcům sám poskytl. „Jednoho dne nám Richard řekl, že má doma krabici plnou videomateriálů ze svého jednoho zlatého období, kdy točil desku Nočná optika. Sám cítil, že to, co točíme, není to pravé ořechové. Chybějící energie a spontánnost z dob minulých je daní za nemoc, která ho omezuje. A tak nám poskytl archív, který ostře kontrastoval s jeho současnou podobou, s jeho dnešním životem. Bylo to velké gesto,“ vzpomíná na natáčení Miro Remo.

Stopáž89 minut
Rok výroby 2014
 P ST AD HD
ŽánrDokument

Všechny koprodukční filmy České televize