Hynek hájí zájmy těch, kteří nedávno stáli v prvních liniích, a teď živoří kdesi v pozadí. Nový dokumentární cyklus České televize o lidech, kteří by rádi zavedli lepší společenská pravidla. Režie P. Dražan

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V pozadí Hynkova zájmu o zraněné válečné veterány je jedno osobní setkání. Před čtyřmi lety jej jeho kamarád seznámil se svým přítelem z dětství, Jiřím Schamsem. Tento bývalý voják byl po úraze v Afganistánu takřka nehybný – žil v ústraní a čekal na smrt. Hynek se dozvěděl, že na Jirkovo poranění mozku prý v ČR neexistuje žádná léčba či rehabilitace. S tímto zjištěním se nesmířil a rozhodl se pro Jirku a další veterány udělat víc, než kolik je pro ně ochoten udělat stát.

Prohlášení blízkých příbuzných zemřelého Jiřího Schamse

Rodina zesnulého Jiřího Schamse se zásadně ohrazuje proti tvrzením pana Hynka Čecha, zakladatele Nadačního fondu REGI base I., která zazněla v pořadu Boj za bojovníky.

Zejména nesouhlasí s tím, že pan Hynek Čech byl původcem myšlenky založit nadační fond, stejně jako s jeho tvrzením vyznívajícím ve smyslu, že Jiří sám nic pro svou rekonvalescenci nedělal a byl nerehabilitovatelný.

Nadpraporčík ve výslužbě pan Jiří Schams byl hrdým a čestným vojákem, příslušníkem Vojenské policie České republiky. Nepravdivá tvrzení o jeho rezignaci a nečinnosti se hrubě dotkla jeho cti vojáka a důstojnosti člověka.

Vzhledem k nepříjemným mediálním aktivitám pana Hynka Čecha v souvislosti s pohřbem Jiřího Schamse s ním rodina Schamsova přerušila všechny kontakty a požaduje, aby dále neužíval dobré jmého jednoho z nejvýznamnějších novodobých českých válečných veteránů v rámci svých aktivit.

Rodina Schamsova

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ST AD HD
ŽánrDokument