Kousek nebe

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 3  
Sdílet
| Poslat odkaz

Emotivní chvíle, milá setkání a radost ze splnění tajného přání. Poznejte příběhy pohnutých osudů hrdinů všedního dne, kterým, prostřednictvím jejich nejbližších, splníme sen. Provází Pavel Kříž. Režie R. Petrenko

V tomto dílu uvidíte:

První příběh

Dnes osmiletá dvojčata Terezka s Nikolkou se narodila v sedmém měsíci těhotenství. První týdny života strávila v nemocnici na přístrojích. A až teprve doma rodiče zjistili, že Terezka na některé podněty bohužel vůbec nereaguje. Specializované vyšetření potvrdilo jejich obavu, že Terezka je zcela nevidomá. Pro rodiče to byla velká rána a dodnes se těžko vyrovnávají s faktem, že je jejich dcera nikdy neuvidí. Ale holčičky, ačkoli jsou rozdílné osobnosti, fungují jako dokonalé parťačky a skvěle se doplňují.

přehrát video

Druhý příběh

Pavlova dobrota a smysl pro odpovědnost se naplno projevily před devíti lety, kdy jeho manželce Janě diagnostikovali nádor na mozku. Od této chvíle spadly všechny strachy, starosti a povinnosti na Pavlova bedra. Pečlivě a s láskou se stará nejen o svoji ženu, jež je na jeho pomoc často odkázaná, ale také o dvě dcerky, které tenkrát byly malinké. Zároveň je to právě Pavel, kdo rodinu živí. Jeho příbuzní o něm mluví jako o světci. Jak dokáže zvládat tuto nepředstavitelnou situaci, kterou by nejspíš kde kdo vzdal?

přehrát video

Pořad je postavený na neopakovatelných a mnohdy neuvěřitelných příbězích obyčejných lidí, kteří se vlivem osudu dostali do složité situace. Jsou to lidé, kteří žijí mezi námi, se svými překážkami statečně bojují, nevzdávají se, snaží se, navzdory svým potížím, s pokorou a nadhledem pomáhat ostatním. Takoví hrdinové, o nichž nám rodina a jejich přátelé napsali, si zaslouží pozornost, zaslouží si splnit sen a vnést do svého života „Kousek nebe“.

Pořadem provází Pavel Kříž, oblíbený český herec a vystudovaný psychoterapeut.

Naši milí příznivci, děkujeme Vám za skvělé tipy a náměty a také za Vaši ochotu pomáhat druhým. Ve středu 17. června 2015 ve 20:00 odvysílá Česká televize poslední díl pořadu Kousek nebe. S jeho pokračováním se v tuto chvíli v programovém schématu nepočítá.

Přejeme Vám hodně zdraví, radosti a štěstí!

S úctou, Váš tým Kousku nebe

Diskuse diváků
 • Veru 29. 9. 2019 17:17

  kousek nebe

  bajo pane Pavle Křiž

 • Martina 28. 5. 2016 13:39

  Rebeka

  Celká rodina naprosto úžasná, Monika, tatínek a malý Ríša, ten bude jednou lamač srdcí teda, je r…

 • Veronika 18. 4. 2016 14:18

  Dobry den, mohli byste mi tez dat email ci kontakt na rodinu, take bysme ra…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 58 minut – Rok výroby: 2015 – P  ST  AD  HD
Žánr: Zábava
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Kdo je…
Pavel Kříž
Pavel Kříž

herec

* 18. 4. 1961