Kousek nebe

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 1  
Sdílet
| Poslat odkaz

Emotivní chvíle, milá setkání a radost ze splnění tajného přání. Poznejte příběhy pohnutých osudů hrdinů všedního dne, kterým, prostřednictvím jejich nejbližších, splníme sen. Provází Pavel Kříž. Režie R. Petrenko

Obsah pořadu
  • První příběh
    Ríšovi, kterému je dnes 24 let, po porodu diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu a spastickou diaparézu – ochrnutí dolní poloviny těla. Ve svém dětství byl na čtyřech ortopedických operacích, dvou kýlách a na operaci očí. Tatínek od nemocného syna utekl a více se nezajímal. Maminka Jitka nesla starost o syna a domácnost na svých bedrech sama, s podporou přátel. S malým Ríšou pětkrát denně cvičila Vojtovu metodu a tím pomohla zlepšit jeho motoriku. Dnes je jí Ríša vděčný. Udělal maturitu na obchodní škole, kde byl premiant, a nyní studuje angličtinu na jazykové škole. I přes svůj handicap je Ríša tělem i duší sportovec a velký optimista.
  • Druhý příběh
    Učitelka biologie a chemie na ostravském gymnáziu Daniela své první manželství prožila s mužem, se kterým si nerozuměla. Až nový partner jí vynahradil vše, co postrádala. Do vztahu jako z románu však nečekaně přišla rána. Manželovi diagnostikovali rakovinu, se kterou pět let statečně bojoval, Daniela se starala o dům, zahradu a nemocného milovaného muže. Ten však nakonec nemoci podlehl. Beznaděj, strach, smutek a zoufalství, mělo patrně vliv na Danielino zdraví a také u ní se zákeřná nemoc projevila v podobě rakoviny prsu. S nemocí dva roky tvrdě bojovala, přišla o prs, ale zvítězila.

Stopáž: 59 minut – Rok výroby: 2015 – P  ST  AD  HD
Žánr: Zábava
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Kdo je…
Pavel Kříž
Pavel Kříž

herec

* 18. 4. 1961