Randy Crawford & Leon Bisquera

Rhythm and blues a smooth jazz. Záznam koncertu z Basileje v roce 2013

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Americký skladatel, pianista a hráč na klávesy Joe Sample byl znám především jako spoluzakladatel souboru Jazz Crusaders a kolega velikánů jako Miles Davis, George Benson, B. B. King nebo Eric Clapton. 14. 9. 2014 v pětasedmdesáti letech zemřel na rakovinu plic.

V roce 1979 klavírista Joe Sample složil světový hit „Street Life“; stejnojmenné album nahrála jeho pop-jazzová skupina „Jazz Crusaders“. V letech 1989 a 1990 vydal Joe Sample ceněná alba Spellbound a Ashes To Ashes. První desku připravil s kolegy Marcusem Millerem (baskytara), Lennym Castrem (perkuse) a Omarem Hakimem (bicí), i proto zní objevně rytmicky. Na Ashes To Ashes usedl Joe Sample za akustické piano a nabídl posluchačům pop-jazz.

Zpěvačka rhythm and blues Randy Crawford s J. Samplem pravidelně spolupracovala; na záznamu z 12. 11. 2013 v Basileji na Baloise Sessionu, tehdy nemocného Samplea nahradil senzitivní doprovazeč, klavírista Leon Bisquiera z Los Angeles. Živoucí rytmiku doplnili elektrický kontrabasista Nicklas Sample (syn) a na bicí Raymond Weber. Randy Crawford, kdysi tenká jako proutek, nyní hendikepována svou obezitou, vyniká bronzovým témbrem svého vokálu. A její feeling je stále obdivuhodný.

Originální názevRandy Crawford & Leon Bisquera
Stopáž72 minut
Rok výroby 2013
 T HD
ŽánrDokument