Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Josef 13. 2. 2014 15:52 Reagovat 1 1

  Pořad byl zajímavý

  hlavně v tom,že jsme se dozvěděli kolk milionů stojí 1 dítě,či kolik utratí čtyřčlenná rodina za byt a jídlo.Nechci se v tom pitvat,ale naprosto mi tady chybí (jakož i v pořadech paní Jílkové)Nestranný odborník-jakýsi ombudsman,který by nestranně a objektivně komentoval různé nesmysly,které v pořadech zazní.Na příklad jak je možné že zmíněné rodině narostly náklady na jídlo,když kvůli hrozící deflaci musela zasahovat ČNB.Nebo jaká je vlastně strava čtyřčlenné rodiny když utrácí 3600Kč na osobu.(z toho 2 malé děti,které mají minimální náklady na jídlo)Já dávám na stravu 3000 Kč měsíčně a nemyslím si že zrovna suším hubu.Nebo informace o nájmu 14000Kč-zcela chybí informace,jestli je to nájem nebo i další služby.

  • Matej 14. 2. 2014 02:31 Reagovat 3 0

   Jsem otcem rodiny z pořadu, takže mohu dodat pár vysvětlení. K rostoucím nákladům na jídlo: Nulová inflace je průměrné číslo za všechny části spotřebního koše. Ceny potravin loni stoupaly průměrně o 5%, ovšem některé potraviny mnohem více (např. mléčné výrobky cca o 10%). V reportáži jsou uvedeny naše skutečné náklady - tj. zohledňuje i fakt, že máme letos o strávníka víc. Jsme totiž pětičlená rodina a dvouleté dítě už toho sní požehnaně. Na potravinách rozhodně nešetříme, pravidelně se také stravujeme mimo domov. Za potraviny i tak dáme méně než Vámi uváděných 3000 na osobu (tj. 100 Kč na den). Naprostá většina lidí bohužel musí vystačit s částkou nesrovnatelně nižší! Rozhodně tedy souhlasím s tvrzením, že se lidé, i když možná pouze podvědomě, bojí mít více dětí, protože na to prostě nemají. Připadá mi to velmi smutné a nespravedlivé. Nájem je pouze za bydlení, další služby jsou cca 3500 Kč. Mrzí mě zejména rozšířený předsudek o zneužívání dávek početnými rodinami - i z výše uvedeného mi vyplývá, že počet rodin s takovými příjmy, že by u nich vůbec mohla být řeč o zneužívání dávek, je zcela zanedbatelná. Zdravím Vás, snad jsem Vás trochu potěšil detailem.

 • Martin 13. 2. 2014 10:55 Reagovat 8 2

  Karviná

  Vážení spoluobčané, pořad ČT24 byl zbytečný a jeho příprava tichá jako téma které bude víc a víc aktuální. Řešení je jednoduché a tím je povinnost pracovat když někdo chce od systému peníze. Nerozumím tomu jak tak vysoce studované hlavy státu s nepochopitelnou podporou občanů ve volbách mohou dovolit veškeré zářezy do žil národa a nic nekonat v tak špatném systému který tady několik let funguje!!! Spoléhat se na dávky a rodit děti jak podotkl jeden z diskutujících je opravdu jen vinou systému který určitě promění tento stav v občanskou válku která na mnohých místech naší země už propukla, malé vlaštovky které se promění v něco co bude bolet celý národ a otázkou kdo ten boj zastaví. Chudoba v tomto století je úplně normální takový pocit jsem měl po skončení pořadu. Český národ začíná být chudý ve všech oblastech života, zdraví, vzdělání, sport, kultura, úcta, etika !!! Systém ničí veškeré hodnoty ve většině případů a je to logické a jasné jen tomu kdo opravdu sleduje bedlivě situaci po celé období po revoluci. (argument - nejsme nejhorší v chudobě co se týká Evropy jak úchvatné !!!) nejslabší článek společnosti je vizitkou té nejsilnější, být politikem celou tu dobu asi bych si naplival do tváře.

 • E. 13. 2. 2014 08:49 Reagovat 14 5

  Téma budoucnosti

  Neviděla jsem pořad od začátku, ale to, co jsem viděla bylo zoufalé. Především díky moderátorce Tvarůžkové. Zřejmě měla svoje body a neuměla vést debatu, neuvěřitelně a nevhodně skákala do řeči tak, aby nemohla být dokončena myšlenka, věcné argumenty. Takové pořady jsou absolutně k ničemu! Navíc hodina - k smíchu! Poslankyně neuvěřitelně tupá. Každopádně chudoba tu je, lidi počítají pár korun na den, zloději se válejí v daňových rájích......Tragický výsledek "Sametové revoluce". Tragický .....

 • Jan Líný 13. 2. 2014 07:19 Reagovat 10 3

  Silné téma

  Silné téma, ale nepovedený pořad včetně moderátorky a některých hostů.

  • Milena Poláková 13. 2. 2014 12:59 Reagovat 2 1

   Naprosté zklamání

   Tato debata byla obrázkem naší společnosti v malém. V hledišti byli převážně starší lidé, kteří připomínali sfingy a mlčící dav. Jediný mladý tazatel byl záhy zkrouhnut, že nesmí položit ještě jednu otázku, jakoby i ta jedna byla od něj drzost...Nakonec se vše svedlo na cikány...Jan Keller totálně zklamal, má naučené věty, kterými sice dobře pojmenuje tu tragédii, která se v ČR odehrává v přímém přenosu-chudoba a nezaměstnanost, ale coby kandidát na europoslance za ČSSD, bude v europarlamentu s tímto přístupem bez náznaku řešení pro smích a hlavně k neužitku pro naši vlast. Je zde jedno motivující a logické řešení, kterým se pokroková Evropa zabývá a tím je Všeobecný nepodmíněný základní příjem. A o tom, mlčí naše "kapacity", jako je pan Keller, politici a všichni zpátečničtí poslanci, včetně ČT. Základní příjem podporují např. pouze Piráti a hlavně pokrokoví lidé celého světa: http://basicincome2013.eu/en/statistics.htm https://avaaz.org/en/petition/our_chance_to_end_poverty/ A zde film, který vysvětluje princip základního příjmu: http://dokumentarni.tv/penize-ekonomika/zakladni-prijem-kulturni-impuls-grundeinkommen-ein-kulturimpuls Konečně FB Společně za základní příjem: https://www.facebook.com/EOI.ZakladniPrijem

   Příspĕvek byl upraven redakcí kvůli porušení pravidel diskuse

   • Jiří 14. 3. 2014 08:28 Reagovat 0 0

    Vážená paní Poláková Ohledně základního příjmu, o němž debata vám v pořadu chyběla (na který domnívám se nebyl prostor v čase Janu Kellerovi vymezeném) se lze více dočíst komentářích nebo knihách J. Kellera, např. Tři sociální světy - termín zde nejen popisuje a vymezuje ale zmiňuje i možné reakce "mocných" na eliminaci tohoto kroku. Není to tak prvoplánově jednoduché, a J. Keller, dle vašeho názoru "Mlčící kapacita" o tom rozhodně ví a nemlčí - chce to se jen zajímat. Více také v dokumentu Závod ke dnu.

 • Jirin 13. 2. 2014 01:08 Reagovat 8 4

  Je pravda, že na diskuzi tohoto problému byla jedna hodina doopravdy hodně málo času, proto moderátorka nestíhala. Pan Keller mluvil pěkně, mělo to hlavu, patu. Pan z radnice myslel svoje myšlenky dobře, ale špatně je podal. No a paní z ODS, to nechápu, co tam dělala, zbytečně to zdržovala, pravicová vláda mělo 7 let času ukázat co umí, jak to dopadlo, to víme všichni, soudní stíhání bývalého premiéra této země mluví za vše. Snad jen naivní hlupák si mohl myslet, že tito lidé někdy mysleli pomoc tam, kde je potřeba vážně, když nezvládli pomoci ani sami sobě!!! Pozavírat, aby měli vůbec čas přemýšlet nad tím, co způsobili.

 • Ina 12. 2. 2014 23:33 Reagovat 11 2

  Lítost....

  Je mi líto, že tato relace byla taková, jaká byla. Je mi líto, že pan Bičej nedostal víc prostoru, aby řekl to, co naše město trápí. Myslím, že pokud se na to vůbec díval někdo z jiných regionů, měl v tom naprostý zmatek. Vůbec nemohl pochopit, o jaké problémy vůbec jde. Důchodci, kteří tam byli, nedostali možnost mluvit, což je špatné, protože i o ně přece v této relaci šlo? Pan Bičej se to několikrát snažil vysvětlit, ale moderátorka ho vždycky přerušila. Relace se mi nelíbila a nic mi nedala. Narodila jsem se v Karviné a jsem tady pořád, proto nechápu to, co jsem právě v TV viděla.

 • to bude fungovat jako vždycky 12. 2. 2014 21:56 Reagovat 10 5

  vše zestátnit

  zavést pracovní povinnost , přijmy všech občanů výrazně snížit a solidárně přerozdělit směrem dolů, aby ten zhruba jeden z deseti mohl dostat více. devět pracujících z deseti by se mělo uskrovnit ve prospěch toho nejchudšího. platy sice klesnou, ale o práci a tedy i příjmy za ní se podělí víc občanů. společnost by tedy měla řídit rychlost vývoje podle těch nejpomalejších. luxusu a drahých věcí nebude třeba a nikdo nebude zase chudý.

 • Vladimir 12. 2. 2014 21:54 Reagovat 9 2

  Recept

  Zdá se, že žádný debatér nenašel recept proti postupující chudobě. Všichni jsou zajedno v tom, že pracovní místa vytváří soukromí podnikatelé ... Jsou to pusté lži. Problém je ve filozofii volného trhu pracovní síly. Stejně jako ve starověku , pracovník - otrok, kterého prodávají a kupují na trhu jako dobytek. Problém je rovněž v nešťastném liberalismu v ekonomice. Prvotní by mělo být zaměstnat co nejvíce lidí. Zaměstnávat by měl i stát (příp. obce). Jinak se nedá dělat sociální politika. Sociální dávky neřeší nic, řešením je dát lidem práci.

 • koncesionář 12. 2. 2014 21:22 Reagovat 15 2

  Až na Ungermana na besedě nemají všichni co dělat

  Někteří neměli právo se diskuze vůbec zúčastnit Kohoutová za ODS je reprezentantkou strany, která zde chudobu šíří jako rakovinu. Že e hanbou nepropadne Keller za ČSSD je také reprezentantem strany, která nic účinného proti chudobě nepodniká. Jako tichý podporovatel církevních restitucí má větší zájem na tlustém panděru vedení této zahraniční firmy Reprezentant radnice za ČSSD by se také hanbou mohl propadnout, protože jeho strana ochraňuje zlodějský kapitalismus.

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi