Doktor Lecter je opět při chuti. Americký psychothriller, jenž je volným pokračováním oscarového Mlčení jehňátek.
Hrají: A. Hopkins, J. Mooreová, G. Oldman, R. Liotta, G. Giannini, F. Neriová a další. Režie Ridley Scott.

Po obrovském úspěchu psychothrilleru Mlčení jehňátek, natočeného v roce 1990, to trvalo jedenáct let, než se na plátna kin vrátila postava zvráceného psychologa dr. Lectera. Tento znalec lidské psychiky a brilantní manipulátor si nejraději pochutnává na lidském masu. Stal se zřejmě nejhorším a zároveň nejoblíbenějším padouchem, jakého filmoví tvůrci kdy stvořili. V Mlčení jehňátek byl jen vedlejší postavou, která pomáhá agentce FBI Clarice Starlingové polapit jiného masového vraha. Díky fenomenálnímu herci Anthonymu Hopkinsovi však zaujal natolik, že se na plátně objevil znova, už jako hlavní postava. Cesta do hlubin lidské zvrácenosti je o to děsivější...

Hannibal Lecter je tentokrát na svobodě, třebaže patří mezi nejhledanější zločince. Jeho stopu se snaží najít především zarputilý milionář Mason Verger (Gary Oldman), který ze svého setkání s Lecterem vyvázl se strašlivým zohavením tváře. Ani on, ani italský policejní inspektor Pazzi (Giancarlo Giannini) a dokonce ani samotná Clarice Starlingová nemají jistotu, že neskončí jako vybraná lahůdka na Lecterově jídelním lístku.

Volné pokračování vzniklo opět podle románu Thomase Harrise a natočil je režisér Ridley Scott (Vetřelec, Blade Runner, Gladiátor). Agentku Starlingovou ztvárnila Julianne Mooreová, která v této roli vystřídala Jodii Fosterovou. Pro úplnost dodejme, že poprvé se dr. Hannibal Lecter objevil v podání Briana Coxe ve filmu režiséra Michaela Manna Lovec lidí (1986). Snímek vznikl podle Harrisovy kníhy Červený drak, zfilmované opět v roce 2002 - tentokrát už samozřejmě s Hopkinsem.

Napište nám