124. Velká pardubická s Českou pojišťovnou

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 10  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přímý přenos největšího dostihového mítinku v Česku, jehož vrcholem je nejtěžší překážkový dostih na evropském kontinentu

Přehrát video

Více na portálu ČT sport

 • OBRAZEM: Střípky 124. Velké pardubické
  OBRAZEM: Střípky 124. Velké pardubické

  13. 10. 2014

  Pardubice - 124. ročník Velké pardubické nabídl skutečně velkolepé příběhy. Poprvé dokázala zvítězit ve třech ročnících v řadě klisna - Orphee des Blins. Konečně po všech peripetiích na slavném dostihu dokončila závod žokejka Martina Růžičková. A také se možná přece jen s Velkou pardubickou rozloučila její největší legenda, dvaašedesátiletý Josef Váňa. 

 • Váňa: Asi jsem jel naposledy... ale nechci se unáhlit
  Váňa: Asi jsem jel naposledy... ale nechci se unáhlit

  12. 10. 2014

  Pardubice - Poosmadvacáté absolvoval Josef Váňa Velkou pardubickou a nejspíše skutečně naposledy. V dnešním dostihu skončil osminásobný vítěz v sedle Tiumena až předposlední šestnáctý a stejně jako loni řekl, že už se jako žokej nevrátí. I když na druhou stranu nechtěl dělat unáhlená rozhodnutí...

 • Dostala brýle od Gehma a konečně projela cílem Velké pardubické
  Dostala brýle od Gehma a konečně projela cílem Velké pardubické

  12. 10. 2014

  Pardubice - Jezdkyně Martina Růžičková si splnila životní sen. Poprvé v kariéře dokončila Velkou pardubickou a patnácté místo v sedle Rubína slavila jako vítězství. Slavnou steeplechase dokončila jako první žena po sedmnácti letech, před ní to naposledy dokázala Lucie Baluchová.

 • Jednoznačně nejtěžší vítězství. Před Orphee smekám, hodnotil Faltejsek
  Jednoznačně nejtěžší vítězství. Před Orphee smekám, hodnotil Faltejsek

  12. 10. 2014

  Pardubice – Do třetice všeho nejtěžšího, může si po dnešním triumfu říkat Jan Faltejsek s klisnou Orphee des Blins. Právě tato dvojice už od roku 2012 nenašla na nejtěžším kontinentálním dostihu přemožitele. Dnes přitom měli namále – až do posledních metrů závodu se prali o první místo s "černým koněm" závodu – Al Jazem a žokejem Josefem Sovkou.

 • Orphee des Blins přepsala historii a má vítězný hattrick
  Orphee des Blins přepsala historii a má vítězný hattrick

  12. 10. 2014

  Pardubice – Překvapení se nekonalo, i když závěr byl dramatický. Vítězkou 124. ročníku Velké pardubické se stala hlavní favoritka Orphee des Blins, která v těsném finiši porazila Al Jaze s žokejem Josefem Sovkou a zvítězila potřetí v řadě. Dvanáctiletá hnědka s žokejem Janem Faltejskem v sedle se stala historicky první klisnou, které se něco podobného povedlo.

 • Orphee des Blins se může zapsat do historie
  Orphee des Blins se může zapsat do historie

  12. 10. 2014

  Praha – Smůla nebo zdraví – to jsou podle polského trenéra Grzegorze Witolda Wroblewského jediní dva soupeři, kteří dnes mohou zastavit jeho fenomenální klisnu Orphee des Blins na cestě k třetímu vítězství ve Velké pardubické. Dalším – a pro fanoušky možná ještě větším – lákadlem tohoto ročníku je (už opravdu) poslední start Josefa Váni v sedle rovněž se loučícího Tiumena. Přímý přenos dostihového odpoledne sledujte v neděli na ČT sport nebo na našem webu od 11:00. 

 • Desetinová favoritka Orphee... a ti druzí
  Desetinová favoritka Orphee... a ti druzí

  11. 10. 2014

  Praha – Dvaadvacet koní se zítra pustí na trať 124. Velké pardubické. Jasnou favoritkou je dvojnásobná královna Orphee des Blins, kterou bookmakeři nabízejí v kurzu 1,6:1. Po jejím galapředstavení v minulých dvou ročnících se nedá pochybovat, že by to mělo být jinak. Největším konkurentem Orphee, alespoň podle kurzů, bude Tiumen. V jeho sedle nebude nikdo jiný než osminásobný král Velké Josef Váňa. Přímý přenos dostihového odpoledne sledujte v neděli na ČT sport nebo na našem webu od 11:00.

 • Dáma z Francie sahá po historickém hattricku
  Dáma z Francie sahá po historickém hattricku

  10. 10. 2014

  Praha – Orphee des Blins. Dvanáctiletou klisnu pocházející z Francie není nutno dlouze představovat. Během posledních dvou let soupeře neporáží, spíš deklasuje. Až to nevypadá fair. I když v zářijovém dostihu, do kterého nastupovala po zdravotních lapáliích, nepředvedla až tak suverénní výkon, v neděli se od ní znovu čekají velké věci. A pokud se k ní štěstí neotočí zády, může se stát první klisnou v historii, která získá ve Velké pardubické čistý hattrick.

 • Váňa: Proč bych letos nemohl zvítězit?
  Váňa: Proč bych letos nemohl zvítězit?

  8. 10. 2014

  Praha - Jeho pěší příchod do cíle nakonec nebude posledním momentem, který si Josef Váňa bude moci spojit s Velkou pardubickou. Legendární žokej za osm dní oslaví 62. narozeniny a rozhodl se, že na start dostihů se postaví znovu. Osminásobný šampion pardubické steeplechase přitom stále pomýšlí i na vítězství.

 • Na Pardubickou se chystá 22 koní, Váňa pojede s patnáctkou
  Na Pardubickou se chystá 22 koní, Váňa pojede s patnáctkou

  3. 10. 2014

  Praha - Dvaadvacet koní by se mělo objevit příští neděli na startu 124. Velké pardubické s Českou pojišťovnou. Chybět nebude ani osminásobný vítěz slavného dostihu žokej Josef Váňa s Tiumenem, kterému olympijští vítězové Eva Samková a David Svoboda vylosovali patnáctku. Jako první přiřkli startovní číslo největší favoritce a vítězce uplynulých dvou ročníků Orphee des Blins, která má dvanáctku.

Diskuse diváků
 • Dan Halouzka 8. 10. 2017 14:54

  Stará Garda

  Vzpomenou si experti na trenéry kteří fungovali v letech minulých? Za tehdejších JZD,A již …

 • Petra 18. 12. 2014 19:59

  Dotaz

  Mohu se zeptat, proč tady v archívu není celý přímý přenos? Vždy to skončí u medailonku Tiumena …

 • Nikola 18. 10. 2014 19:12

  zraněné koně bez ošetření velmi dlouho

  Proč se tak málo píše o koni, který zahynul? Kamera zabírá zraněné koně minimálně. Mělo by být dobře vidět jak k…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 405 minut – Rok výroby: 2014 – L  HD
Žánr: Sport
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu