Pohled do zákulisí stavby speciálně vyvinuté elektroformule pro prestižní mezinárodní studentskou soutěž i budoucí trendy v dopravě jako (elektro)mobilita a hybridní pohony v dalším dílu nového dokumentárního cyklu ČT a ČVUT o nejnovějších vědeckých objevech. Režie M. Řezníček

Osmidílný cyklus dokumentů ČT a ČVUT mapuje současné objevy a experimenty ve špičkových laboratořích u nás i v zahraničí.

Tématem dokumentu Martina Řezníčka je výzkum elektromotorů v praxi: studenti ČVUT každoročně stavějí vlastní elektroformuli, se kterou se účastní prestižních mezinárodních závodů – tentokrát v Itálii. Film sleduje celý postup vzniku elektroformule a zkoumá budoucnost spalovacích motorů ve vztahu k elektromobilitě a hybridním pohonům. Automobil, jehož základní koncepce posledních sto let nedoznala podstatné změny, je stále nejdůležitější dopravní prostředek současnosti. Automobilový průmysl jde pořád cestou miliónů inovativních zlepšení stejného základu. Nacházíme s v době čekání na změnu, kterou je odklon od zatím zcela dominantních spalovacích motorů?

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ST HD
ŽánrDokument