Předchozí díl | Následující díl

Proč bychom se netopili (10/10)

Poslední plavba

Hodnocení seriálu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 59  
Sdílet
| Poslat odkaz

Když loď praská a umrlčí zvon bije tmou… Závěrečný díl seriálu podle humoristických knih Zdeňka Šmída (2009). Hrají: T. Kostková, Z. Kajnarová, L. Vaculík, V. Rašilov, K. Janečková, M. Štechová, M. Frösslová, J. Ployhar, B. Polák, R. Zima, A. Goldflam, J. Ježková a další. Scénář Z. Šmíd a M. Adamec. Kamera M. Duba. Režie P. Nikolaev

Bongo řeší dilema – má jet na vodu s Maruškou, kterou pozval, jenže zároveň se ještě nedokázal rozloučit s Jitkou. Parta se opět po letech zase celá schází pohromadě. Přijíždí dokonce i Dana z Kalifornie se svými dětmi a manželem. Návrat na řeku, kde se kdysi poprvé všichni seznámili, provází jen Maruščina pochybnost o Bongových čistých citových úmyslech. Křižák jede v lodi s Danou, a čím déle plují a povídají si, tím víc se v nich oživují vzájemné nostalgické vzpomínky. Bongo se rozhodne definitivně získat Marušku a vyzve Křižáka na rychlostní souboj jejich kánoí. Čeká ho sladká odměna. V průběhu klání si ale Křižák uvědomí, že svůj zápas o Danu už prohrál dávno předtím. Možná by to oba ještě chtěli na chvíli všechno vrátit a změnit. Jejich loď však unáší proud řeky a do nebezpečné peřeje vjíždí se vzájemně upřenými pohledy…

Přehrát video

Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek Klikněte pro větší obrázek

V seriálu Proč bychom se netopili se můžete těšit na vodáckou romantiku, lásky letní i celoživotní, spory nicotné i zásadní, řeku vstřícnou i nemilosrdnou, přírodní scenérie i všední realitu života našich hrdinů. Poznáme se s nimi, když se poprvé sejdou na vodě, budeme svědky prvních zkušeností, úspěšných pokusů i nezdarů. Překonají spolu nejednu krizi, někteří navážou trvalé vztahy, jiní zase na dlouho zmizí všem z dohledu. Po letech se ale znovu sejdou a zkusí podruhé vstoupit do stejné řeky i do stejné lodi.

Diskuse diváků
 • iuplnek.eu 21. 6. 2012 19:12

  Super

  Super, tesim se na tento serial, mam ho rad. chtelo by to dalsi dily. rad bych si v nem zahral...

 • kammi1203 21. 5. 2016 03:09

  :

  Pěkná písnička.

 • kammil1203 30. 7. 2015 04:04

  Hm....

  Moc dobrý seriál a super parta herců. :-)

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 52 minut – Rok výroby: 2006 – ST
Žánr: Seriál
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady
Edice ČT
Edice ČT představuje knižní novinku

Zdeněk Šmíd, Miroslav Adamec: Volejem i peřejemi podle televizního seriálu Proč bychom se netopili.

Edice ČT zve na křest knih Volejem a peřejemi a Vodácká putování s Lukášem Pollertem

Srdečně Vás zveme na křest „vodáckých knížek“ z produkce nakladatelství České televize, který se koná 18. února 2009 od 16 hodin v Domě knihy Kanzelsberger na Václavském náměstí v Praze.

Edice ČT křtila „VODÁCKÉ KNÍŽKY“

18. února 2009 v Domě knihy Kanzelsberger na Václavském náměstí v Praze nastalo léto.