Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Dennis Olley 4. 7. 2019 19:09 Reagovat 2 0

  Dokumenty pěkné, ale jak na kolovrátku.

  Spotřeba vody stoupne o 400%, zdroje začnou docházet, ale důvod a řešení se v těchto především FR dokumentech nedozvíme. Proč se lidem v Evropě nevede tak špatně jako jinde? Takže primárním důvodem je přelidnění, což se otázka osobní odpovědnosti, tradic, přístupu k vlastní identitě, národu, státu a řešením se regulace tohoto jevu než bude pozdě. Klidně i za cenu nátlaku ve smyslu zastavení veškeré pomoci ze západu. Naše část světa své bývalé kolonie dávno opustila, vybojovaly si nezávislost a celá desetiletí se vyvíjejí dle svých možností, schopností. Bohužel nejsou ještě takové, jak by si třeba EU či USA představovaly, nicméně, každý člověk, národ je sám odpovědný za to, jak si doma je schopen zařídit svůj život, sociální systémy po EU opravdu nevybudovali „Marťané”. Izrael umí hospodařit i na poušti, proč to jinde nedokáží? Dokument naznačuje, jak si mld. lidí jednou vyšlápnou přes moře k „bělochům” na severu (nemám takové dělení rád, ale kolonizátor - běloch) a dojdou si pro „peníze na život”, když se jim doma civilizace zhroutí s výmluvou na klima, bezpečnost a tak dále. Evropa se stane přelidněnou, s lokálními náboženskými válkami a dopadne jak prosím pěkně? Hezky ať si každý hospodaří na svém, po svém. Afričané často v dokumentech opakují, že jsou hrdí a Afrika jim patří, když to někdo řekne v Evropě, je ihned označen za extrémistu, radikála a xenofoba (jakoby neměl právo na svůj, odlišný názor!), zde stojím za názorem afričanů, každému co jeho jest. Rád bych viděl dokument, proč ve FR nejsou schopni bojovat s drogami na školách, proč nejsou schopni zasáhnout proti alžírským, marockým a jiným gangům?

 • Horacz von Hollendorf 3. 1. 2018 21:52 Reagovat 0 3

  Fuj

  Ja šíkat, tó pšece nemušou myslet fašne. Main Gott, tó moše je nachoše Evropa a tole Áfricá. Tý micranti saplafujou Evropa a fitime, jaká je to iná kultura. Schweinerei, týť foni nas slikfidujou.

 • Lenka 3. 1. 2018 18:55 Reagovat 2 0

  Perfektný dokument

  Veľmi zaujímavý dokument. Prosím Vás aký je originálny názov dokumentu? Dá sa niekde pozrieť i v angličtine? Ďakujem za odpoveď.

 • František Šipr  •  11. 9. 2016 13:01 Reagovat 2 0

  Středomoří

  Dobrý dokument. Pouze bych připojil, že Féničané a taky Řekové vypluli na moře Středozemní současně. Féničané pluli na jihu s Řekové na severu. Oba mořeplavecké národy se škorpily o Sicílii a taky Kyrenaiku a jejich plavbami začala GLOBALIZACE. V dokumentu mělo být řečeno, že Islám zničil jih Středomoří, jeho kulturu , jeho infrastrukturu /barbarsky vykáceli plantáže olivovníků, marhanovníků /granátové jablko/,...

 • kaspi 9. 9. 2016 18:30 Reagovat 2 0

  Yann Arthus-Bertrand

  Yann Arthus-Bertrand je anděl :-) mrkněte na další jeho tvorbu např. DOMOV - (HOME) http://www.csfd.cz/tvurce/50869-yann-arthus-bertrand/

 • Tomáš 7. 9. 2016 10:57 Reagovat 8 8

  Hezký dokument

  Až na tu sluníčkářskou propagandu to byl hezký dokument.

  • Hanka 3. 1. 2018 12:19 Reagovat 4 1

   Jděte žít do pouště.

   Vy všichni,kteří uboze do všech komentářů vkládáte rádoby útoky proti sluníčkářům a kavárnám nechápete vůbec o co jde autorům těchto krásných dokumentů.Je zbytečné s vámi polemizovat.JDĚTE ŽÍT DO POUŠTĚ!

   • Dennis Olley 4. 7. 2019 23:39 Reagovat 0 0

    Proč prosím pěkně?

    Každý ať si žije, kde se narodil, v tom je na světě spravedlnost a lidé jsou v přizpůsobování nejlepší, žádný jiný druh je nepřekoná. Izrael si s pouští umí díky vědomostem poradit, nefňuká. Ano, člověk má právo zkusit jít jinam, ale tam kam chce ho musí chtít a měl by mít znalosti, pokoru. Aby přinesl um / znalosti, ne jen chtěl „peníze pro život” a přijal novou kulturu s jejími zvyklosti (on je kdo prosí, žádá), jinak to nejde. Sám vidím problém nejen v případě pouště v přelidněnosti, v místech, kde je těžké žít, si myslím není normální mít deset dětí, aby se otec chlubil, že má již 10-tého chlapce a s těmi dětmi dál bude ho nezajímá. Tomu se pane říká nezodpovědnost. Následné války dětí, hladomor, chudoba a migrace jsou jen následkem zmíněného. A pokud ne, pak by se prokázalo, že různé části světa, jsou na různém stupni civilizačního vývoje, a každý musí pro nekompatibilitu (selhání multikulturní myšlenky) žít doma dle svých pravidel, dle svých možností. Evropa zažila WWI, WWII a přece se do ní všichni hrnou, čím to asi může být? Já myslím, že je to jejími obyvateli a jejich kulturou, tradicemi, co vy na to?

 • Zuzana 5. 9. 2016 13:15 Reagovat 3 1

  Poděkování

  Chtěla bych mockrát poděkovat České televizi za tento skvělý a poučný dokument. Myslím, že by ho měli povinně promítat na školách studentům. Celková realizace musela být velmi náročná, ovšem výsledek stojí za to! Díky, díky, díky - těším se na další skvělé pořady!

 • Antonín 18. 12. 2015 21:56 Reagovat 13 2

  Jedním slovem krása

  Pěkný film, kterému se v souvislostech podařilo zachytit moře a civilizace s patřičným nadhledem a jinak než jak se nám tento prostor každý den snaží podat různá "zpravodajství" většinou vytržená z kontextu. A právě snaha ukázat vše v souvislostech se mi na filmu krom pěkných záběrů nejvíce líbila. Takových pořadů je v ČT velmi málo. S těžkým úkolem se vypořádali filmaři a scenaristé podle mne na jedničku. Jistě, každé věci se dá něco vytknout, ale to dokáže každý šťoura. Moc se na televizi nedívám, ale tady jsem udělal vyjímku a nelitoval jsem. ČT děkuji. Těším se na další podobný pořad. Kdy bude :-)

 • David 18. 12. 2015 13:46 Reagovat 4 13

  Zklamání, nuda

  Čekal jsem víc. Záběry měst mi přišly pořád dokola se opakující ( skalní město vedle skalního města ). Komentář nebyl špatný, ale stále stejné obrazy mne neskutečně uspávaly, zapojil bych více záběrů z "divočiny" jak přírodní tak i průmyslové. Na pořad Krásy evropského pobřeží zdaleka nemá. Škoda

 • Pavel 18. 12. 2015 12:17 Reagovat 14 15

  Náboženství v dokumentu...

  Vysvětlení vzniku Judaismu, křesťanství a islámu je opravdu svérázné, plné nepochopení a teologie, např. u islámu dost diskutabilní, protože se o mnohém do dnes vedou mezi vědci spory, u křesťanství teologická vysvětlení, která se dohadovala až mnoho staletí po Ježíšově smrti, kdy se vymýšleli věci, které ani nebyli pravda. Následná slova o dědictví nás všech, které šíříme po celém světě, to je pozitivní? Likvidace kultur a jiných myšlení po celém světě ve jménu křesťanské nadřazenosti jako nejlepšího, jediného pravého, pravdivého a nejvyspělejšího náboženství?

  • vojta drga 18. 12. 2015 21:09 Reagovat 0 4

   aha

   Tak zase chce rýpat človek který nechodí do kostela že se mu nechce přistát a ktomu tekstu evangelium bylo sepsáno 10-75 let což u několika antických filozofů je 10-75let novších spisů pro ně fakt že existovaly a postavi z nového zákona ne?:DDD

   • vojta drga 18. 12. 2015 21:10 Reagovat 0 1

    omluva

    sory za pravopisnou chybu

    • lol 18. 12. 2015 23:10 Reagovat 6 0

     ................

     Kerou ste,mislel ?

  • Tomáš 7. 9. 2016 10:25 Reagovat 4 4

   Reakce

   Křesťanská kultura je naše kultura a do zbytku světa přinesla civilizaci.

  • František Šipr  •  11. 9. 2016 19:52 Reagovat 0 1

   re Náboženství dle Pavla

   Španělé pod křesťanským praporem dobili /Cortés/ Aztéckou říši, která obětovala lidi /vytrhávali zajatcům srdce/ , Mayové sice obětovali lidi taky, ale ti se zrušili sami. Pasáček vepřů Pizzaro byl sice řezník, a zrušil Inckou říši avšak tam lidi byli taky obětováni. Všechny původní americké říše neznaly ani kolo. Takže Španělé přinesli do obou Amerik pokrok. Státy jako Chile, .. patří mezi spořádané země kde vládne zákon.

  « | | 1 2 | | » (2)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi