Trailer

Trailer

Co se stane, když se několik starých nabručených mužů ponoří do života mladých a snaží se pochopit jejich svět, ke kterému mají spíše odpor? Dokument sleduje pětičlennou skupinu starších mužů, kteří se ocitnou v prostředí, k němuž nemají vztah ani gene­rační příslušnost.

Pět nabručených se v každé epizodě seznamuje s novinkami, které v současnosti rezonují mezi mladými a ke kterým se obvykle starší lidé staví odmítavě nebo je jednoduše nechápou, protože jsou často technologicky či sociálně příliš vzdáleny jejich naturelu. Postupně se učí jezdit na terénních kolech BMX, vytvářet graffiti na zdi, tetovat, připravovat exotické pokrmy, tančit na veřejnosti, absolvují bojový výcvik s airsoftovými zbraněmi a budou se podílet na organizaci DIY hudebního festivalu.

Nabručeným v jejich novém poznání pomáhá vždy zá­stupce z daného prostředí, který jim vysvětlí jeho spe­cifika a rovněž předvádí a učí protagonisty potřebným praktickým dovednostem. Osobním nasazením tak odhalují, proč se někdo zabývá pro ně mnohdy nepochopitelnou a často i zdánlivě nesmyslnou činností. Každá intervence do neznámého prostředí je tak nejen sondou do konkrétní subkultury, ale také výzvou pro pět seniorů, kteří ukazují, že ještě nepatří do starého železa.