Super 8 Stories by Emir Kusturica

Osobitá výpověď o kapele, hudbě a balkánském neklidu. Dokumentární film natočený v koprodukci Německa a Itálie (2001). Hudba No Smoking Orchestra. Režie Emir Kusturica

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Celovečerní dokument Emira Kusturici – Super 8 Stories by Emir Kusturica – název byl záměrně ponechán v původním tvaru a nepřekládán – byl uveden na loňském MFF v Karlových Varech, kde také Kusturica se svou kapelou No Smoking Orchestra koncertoval. Jeho band vznikl na začátku 80. let v tehdejší Jugoslávii a při hledání své vlastní originální cesty se inspiroval jazzem, rokenrolem, ale své zdroje nacházel především v nejrůznějších stylech balkánské a cikánské hudby a písní.

Film začíná na mimořádně úspěšném turné v roce 2000. Postupně se seznamujeme s jednotlivými členy kapely, Kusturicův syn Stibor sedí za bicími. Ve filmu uvidíme řadu archivních záběrů včetně domácí černobílé kamery, až po ukázky z natáčení či přímo z jeho filmů. Obraz režiséra, scénáristy, herce a kytaristy kapely No Smoking Orchestra, jeho strhující talent a osobitost těch, kteří ho obklopují, vnímáme v pološílených balkánských rytmech a výjimečné energii, kterou všichni zúčastnění vyzařují.

Stopáž89 minut
Rok výroby 2001
 ZJ T
ŽánrDokument