Vánoční posezení u muziky

Lidové písničky a vyprávění o vánočních zvycích se známými hosty z oblasti divadla a hudby – herec P. Nový, houslový virtuos P. Šporcl a jeho manželka herečka B. Kodetová (2013). Hraje kapela Markazíni s dětskými zpěváky, J. Otáhalovou a J. Šmukařem. Režie R. Petrenko

Pohledný a útulný restaurant Cola Transport v brněnských Holáskách se na Štědrý den proměnil v televizní atelier. Hostitel a majitel Pavel Bárta pozval ke svátečnímu pohoštění a posezení opravdu zajímavé hosty.

Především sympatické partnery z umělecké branže – herečku Báru Kodetovou a houslového virtuosa Pavla Šporcla. Dále pak populárního herce Pavla Nového, známého z mnoha českých filmů a z pražské Ypsilonky. Zajímavé osobnosti doplnil jeden z nejlepších moravských vinařů Stanislav Mádl. Průvodce pořadu se tradičně ujal Jožka Šmukař, no a hudební složku pořadu obstaral žesťový soubor Markazíni a dětský pěvecký sbor Coro Piccolo.

Vánoční posezení u muziky

Témata vyprávění byla samozřejmě jasná – vánoční zážitky, překvapení, splněné i nesplněné vánoční sny spojené s dárky, Vánoce dětské i v dospělém věku.

Mezi svátečními pochoutkami Pavla Bárty nemohla chybět ryba, v tomto případě kapr a candát, ale také myslivecká paštika. Pavel je totiž velký nimrod, dokonce pár metrů od svého restaurantu chová ministádečko jelenů sika.

Přípitek byl samozřejmě na vinaři Stanislavu Mádlovi. Ze svých sklepů ve Velkých Bílovicích přivezl letošní mladou „müllerku“. Svěží a lehké víno s ovocným nádechem a jemnou vůní.

No a hudba? Jako obvykle – koledy. V podání dětského pěveckého souboru Coro Piccolo, Markazínů a zpěvačky Jany Otáhalová klasika s tituly Zelená se louka, Stojí vrba košatá, V půlnoční hodinu, Rychle bratři rychle vstávejme. Nemohly mezi nimi chybět dva velké vánoční hity – Chtíc, aby spal a Narodil se Kristus Pán.

Velký zážitek a bonus v podobě koledy Co se tak svítí v Betlémě připravili všem divákům v sále, ale hlavně televizním divákům u obrazovek, Pavel Šporcl s Jožkou Šmukařem.

Takže, Vánoční posezení u muziky nejen trochu tradiční, ale i plné překvapení…

Foto Filip Havelka

Stopáž26 minut
Rok výroby 2013
 ST AD
ŽánrHudba