Lucie Výborná a Jan Pokorný uvádějí přímý přenos slavnostního vyhlášení novinářské ankety Klubu sportovních novinářů za rok 2013. Pořadem hudebně provází Debbi a T. Klus. Režie R. Petrenko

Tradiční anketu Sportovec roku již po 55. vyhlašuje Klub sportovních novinářů. Stejně tak jako v předchozích ročnících vyhlásí v rámci přímého přenosu deset nejlepších jednotlivců, tři kolektivy, tři juniory a legendu roku 2013. Letos naše sportovní hvězdy zazářily na mistrovství světa v Moskvě, tenisovém US Open, na fotbalových trávnících a ledových plochách. Na slavnostním večeru se nám naskytne skvělá příležitost poděkovat za krásné chvíle plné emocí a radosti například Zuzaně Hejnové, Vítězslavu Veselému, Ondřeji Synkovi, Martině Sáblíkové, Vavřinci Hradilkovi, Tomáši Berdychovi a dalším sportovcům.

Konečné pořadí

V 1. kole ankety hlasovalo celkem 205 členů Klubu sportovních novinářů. Právo hlasovat v anketě mají pouze členové Klubu sportovních novinářů ČR. Hlasování sportovních novinářů je dvoukolové. V prvním kole rozhodli sportovní novináři svými hlasy o nominaci 10 jednotlivců a 3 kolektivů postupujících do druhého kola. Ve druhém kole pak z těchto 10 nominovaných jednotlivců vzešlo konečné pořadí v anketě Sportovec roku. Stejným způsobem je určeno i pořadí tří nejlepších kolektivů za rok 2013.

Stopáž86 minut
Rok výroby 2013
 L ST HD
ŽánrZábava