Velká cena Pardubic

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 8  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přímý přenos dostihového mítinku

Přehrát video

Více na portálu ČT sport

 • Tiumen je na tom líp než loni, upozorňuje jeho majitel
  Tiumen je na tom líp než loni, upozorňuje jeho majitel

  12. 10. 2013

  Praha – V neděli se pokusí zapsat do sportovní historie. Dvanáctiletý Tiumen bude sahat po čtvrtém vítězství ve Velké pardubické a v jeho sedle nebude nikdo jiný než nezdolný Josef Váňa. Šedesátiletý matador, který předem avizoval, že letos jede Velkou naposledy. Na tuhle dvojici se bude upírat největší pozornost diváků - i těch, kteří z dostihů sledují jen Velkou. Hlavními favority ale nebudou. S většími šancemi odstartují loňská vítězka Orphee de Blins i Tiumenův mladý synovec Trezor. Tiumen s Váňou navíc v srpnu smolně upadli a oba si museli léčit šrámy. Teď jsou zpátky a jdou znovu do boje o vítězství. Nic jiného je ani nezajímá. "Tiumen je na tom líp než loni," slibuje majitel výjimečného hnědáka Ivo Köhler.

 • Koně z Irska trénovali pod dohledem zkušeného Bolgera
  Koně z Irska trénovali pod dohledem zkušeného Bolgera

  11. 10. 2013

  Pardubice - Cesta na východ Čech přes Francii a Německo trvala irské ekypě tři dny. "Koně mají dobrou formu, připravovali jsme je pečlivě tři měsíce. Trať vypadá fantasticky, oranice není příliš hluboká a to je pro nás dobře," hlásil trenér Enda Bolger, který před čtrnácti lety doběhl ve Velké druhý za Peruánem. A Taxis? "To je pořád ta největší překážka, kterou jsem kdy v životě viděl," řekl s úsměvem Bolger. Amatér Sam Waley-Cohen, který povede v dostihu hnědáka Zest for life, je britské veřejnosti znám jako ten, kdo seznámil vévodu a vévodkyni z Cambridge, Williama a Kate.

 • Kdo v neděli vyzve královnu Orphee de Blins?
  Kdo v neděli vyzve královnu Orphee de Blins?

  11. 10. 2013

  Praha - Do startu 123. Velké pardubické zbývají pouhé dva dny. Do boje o zápis do historie slavného dostihu se pustí dvacítka koní v čele s loňskou suverénní vítězskou Orphee de Blins. Spolu s ní vyčnívají nad ostatními adepty Trezor a Tiumen, který by se letošním vítězstvím mohl stát stejně jako Železník jediným čtyřnásobným vítězem Velké. Do Pardubic letos dorazí i mimořádně početná skupina zahraničních koní a jezdců - těch si Velkou vyzkouší hned devět. A jak historie nejtěžšího dostihu v kontinentální Evropě už mnohokrát ukázala, nevyplatí se podcenit ani toho největšího outsidera.

 • Váňa, Bartoš, Faltejsek: Tři rivalové se stejným cílem
  Váňa, Bartoš, Faltejsek: Tři rivalové se stejným cílem

  10. 10. 2013

  Praha – Jan Faltejsek, Josef Bartoš a Josef Váňa. Všichni tři žokejové si v neděli sednou ve Velké pardubické do sedla favoritů. Všichni tři jdou do dostihu s cílem vyhrát, pro každého z nich ale bude letošní Velká jiná a zvláštní. Faltejsek loni prolomil ve Velké svou smůlu a vyhrál velkým stylem s přehlíženou klisnou Orphee de Blins. Letos už nastupují jako největší favorité. Josef Bartoš po dlouhých letech usedne na jiného koně než z tréninku Josefa Váni. A sám šedesátiletý Josef Váňa, legenda a rekordman dostihu, avizoval, že letošní Velká je jeho poslední.

 • Konkurence stoupá – na startu budou čtyři koně z ostrovů, v sedle 11 cizinců
  Konkurence stoupá – na startu budou čtyři koně z ostrovů, v sedle 11 cizinců

  7. 10. 2013

  Pardubice – Favorité pro letošní Velkou pardubickou jsou tři domácí koně s českými žokeji. Nejnižší kurz (2,5:1) má loňská suverénka Orphee des Blins. Jedenáctiletá klisna před rokem vyhrála s Janem Faltejskem stylem start - cíl a také tuto neděli by měli útočit na výhru. Druhým favoritem je Trezor (3,5:1) s žokejem Josefem Bartošem a třetím trojnásobný vítěz Tiumen (4,5:1) v sedle s osminásobným vítězem Josefem Váňou. Zajímavostí je, že z 21 žokejů bude jedenáct cizinců.

 • Britský gentleman se vrací na místo své životní jízdy
  Britský gentleman se vrací na místo své životní jízdy

  7. 10. 2013

  Pardubice – Na letošní 123. ročník Velké pardubické se přijede podívat i její vítěz z roku 1973 - Brit Chris Collins. Na "jízdu svého života", jak později své vítězství s valachem Stephen's Society nazval, se vydal před čtyřiceti lety jako první britský jezdec od roku 1906.

 • Velkou pardubickou letos poběží 21 koní
  Velkou pardubickou letos poběží 21 koní

  4. 10. 2013

  Praha – Na start 123. Velké pardubické se příští neděli postaví 21 koní. Vedle vítězů posledních čtyř ročníků Tiumena a Orphee des Blins se představí i pětice koní zahraničních trenérů – tři Irové, jeden Angličan a jeden Slovák.

 • Zastřihnout, natřít, pokropit... Velká pardubická je za dveřmi
  Zastřihnout, natřít, pokropit... Velká pardubická je za dveřmi

  1. 10. 2013

  Pardubice – Do 123. ročníku Velké pardubické zbývá posledních 12 dní a pardubické závodiště se pečlivě připravuje na vrchol sezóny. Kromě sekání trávy je nutné například vyspravit a srovnat dráhu po posledních dostizích, zastřihnout živé ploty, opravit a natřít překážky, na kterých je změkčovací materiál zabraňující zranění koní.

Diskuse diváků
 • Katee 26. 9. 2014 15:04

  ÄŚas

  Tahle Velká byla nejpomalejší za poslednĂ­ch 12 let, naposledy běžel pomaleji M…

 • Pepa 15. 10. 2013 00:59

  ProÄŤ ten ***spolukomentátor Ĺ imĹŻnek pořád všem komolĂ­ jmĂ©na?Příspĕvek …

 • Petr 14. 10. 2013 23:18

  mám prostě pech....

  OpÄ›t neĂşspěšnĂ˝ pokus o pĹ™ehráti záznamu 123. roÄŤnĂ­ku. I tak dÄ›kuji KAEDu za sn…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 80 minut – Rok výroby: 2013 – P  HD
Žánr: Sport
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu