123. Velká pardubická s Českou pojišťovnou

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 13  
Sdílet
| Poslat odkaz

Záznam nejtěžšího překážkového dostihu na evropském kontinentu

Přehrát video

Více na portálu ČT sport

 • Faltejsek o vítězné Orphee des Blins: Je to prostě letec
  Faltejsek o vítězné Orphee des Blins: Je to prostě letec

  13. 10. 2013

  Pardubice - Orphee des Blins dnešním vítězstvím vyvrátila pochybnosti o tom, že nedokáže zvítězit ve dvou závodech Velké pardubické v řadě. A je to také zásluhou žokeje Jana Faltejska, že klisna dokázala obhájit prvenství na nejprestižnějším českém dostihu.

 • Váňa jel naposledy. Už není ani jedno procento, ujišťuje
  Váňa jel naposledy. Už není ani jedno procento, ujišťuje

  13. 10. 2013

  Pardubice - 123. ročník Velké pardubické ohraničil éru jedné legendy. Osminásobný vítěz Velké pardubické steeplechase Josef Váňa oznámil, že definitivně skončil s ježděním. Letos závod nedokončil, z Tiumena spadl na závěrečné proutěné překážce. "Byla to opravdu moje poslední Velká pardubická. Lze mi to věřit," řekl šedesátiletý žokej. Váňa bude dál působit jako trenér, už za týden zamíří na dostihy do Mostu a do Prahy.

 • Orphee des Blins obhájila vítězství, Váňa spadl na poslední překážce
  Orphee des Blins obhájila vítězství, Váňa spadl na poslední překážce

  13. 10. 2013

  Pardubice – Orphee des Blins potvrdila letošní úžasnou formu a obhájila vítězství ve Velké pardubické - opět stylem start – cíl. I ve 123. ročníku slavného dostihu mohl v jejím sedle slavit žokej Jan Faltejsek. Josef Váňa, který posléze potvrdil, že to byl jeho poslední závod, s dvanáctiletým Tiumenem spadli na posledním skoku. Z dvaceti koní dojelo v náročných podmínkách jen šest. Druhý skončil Nikas s žokejem Dušanem Andrésem a třetí byl Klaus s Jaroslavem Myškou.

 • Dostih roku je tu. Zastaví někdo neporazitelnou Orphee?
  Dostih roku je tu. Zastaví někdo neporazitelnou Orphee?

  13. 10. 2013

  Pardubice - Do listiny vítězů Velké pardubické se dnes zapíše další jméno. Bude patřit loňské suverénce Orphee de Blins, talentovanému skokanovi Trezorovi, trojnásobnému hrdinovi Tiumenovi, nebo někomu úplně jinému? Velká pardubická je nejtěžším překážkovým dostihem evropského kontinentu. Koně a jezdci si v ní musí poradit s bezmála sedmikilometrovou tratí a jednatřiceti překážkami, včetně té největší a nejobávanější z nich - Taxisova příkopu. Do rozluštění 123. Velké pardubické se pustí dvacítka koní a jezdců. A ať je na startu favoritem kdokoliv, v cíli se nakonec může radovat ten největší outsider. Hádanka 123. Velké pardubické bude rozluštěna krátce před pátou hodinou odpoledne. Přímý přenos pardubického dostihového mítinku vysílá stanice ČT sport a náš web od 11:10 a ČT 1 od 14:45. Velká pardubická odstartuje v 16:30.

 • Tiumen je na tom líp než loni, upozorňuje jeho majitel
  Tiumen je na tom líp než loni, upozorňuje jeho majitel

  12. 10. 2013

  Praha – V neděli se pokusí zapsat do sportovní historie. Dvanáctiletý Tiumen bude sahat po čtvrtém vítězství ve Velké pardubické a v jeho sedle nebude nikdo jiný než nezdolný Josef Váňa. Šedesátiletý matador, který předem avizoval, že letos jede Velkou naposledy. Na tuhle dvojici se bude upírat největší pozornost diváků - i těch, kteří z dostihů sledují jen Velkou. Hlavními favority ale nebudou. S většími šancemi odstartují loňská vítězka Orphee de Blins i Tiumenův mladý synovec Trezor. Tiumen s Váňou navíc v srpnu smolně upadli a oba si museli léčit šrámy. Teď jsou zpátky a jdou znovu do boje o vítězství. Nic jiného je ani nezajímá. "Tiumen je na tom líp než loni," slibuje majitel výjimečného hnědáka Ivo Köhler.

 • Kdo v neděli vyzve královnu Orphee de Blins?
  Kdo v neděli vyzve královnu Orphee de Blins?

  11. 10. 2013

  Praha - Do startu 123. Velké pardubické zbývají pouhé dva dny. Do boje o zápis do historie slavného dostihu se pustí dvacítka koní v čele s loňskou suverénní vítězskou Orphee de Blins. Spolu s ní vyčnívají nad ostatními adepty Trezor a Tiumen, který by se letošním vítězstvím mohl stát stejně jako Železník jediným čtyřnásobným vítězem Velké. Do Pardubic letos dorazí i mimořádně početná skupina zahraničních koní a jezdců - těch si Velkou vyzkouší hned devět. A jak historie nejtěžšího dostihu v kontinentální Evropě už mnohokrát ukázala, nevyplatí se podcenit ani toho největšího outsidera.

 • Konkurence stoupá – na startu budou čtyři koně z ostrovů, v sedle 11 cizinců
  Konkurence stoupá – na startu budou čtyři koně z ostrovů, v sedle 11 cizinců

  7. 10. 2013

  Pardubice – Favorité pro letošní Velkou pardubickou jsou tři domácí koně s českými žokeji. Nejnižší kurz (2,5:1) má loňská suverénka Orphee des Blins. Jedenáctiletá klisna před rokem vyhrála s Janem Faltejskem stylem start - cíl a také tuto neděli by měli útočit na výhru. Druhým favoritem je Trezor (3,5:1) s žokejem Josefem Bartošem a třetím trojnásobný vítěz Tiumen (4,5:1) v sedle s osminásobným vítězem Josefem Váňou. Zajímavostí je, že z 21 žokejů bude jedenáct cizinců.

 • Britský gentleman se vrací na místo své životní jízdy
  Britský gentleman se vrací na místo své životní jízdy

  7. 10. 2013

  Pardubice – Na letošní 123. ročník Velké pardubické se přijede podívat i její vítěz z roku 1973 - Brit Chris Collins. Na "jízdu svého života", jak později své vítězství s valachem Stephen's Society nazval, se vydal před čtyřiceti lety jako první britský jezdec od roku 1906.

 • Velkou pardubickou letos poběží 21 koní
  Velkou pardubickou letos poběží 21 koní

  4. 10. 2013

  Praha – Na start 123. Velké pardubické se příští neděli postaví 21 koní. Vedle vítězů posledních čtyř ročníků Tiumena a Orphee des Blins se představí i pětice koní zahraničních trenérů – tři Irové, jeden Angličan a jeden Slovák.

 • Zastřihnout, natřít, pokropit... Velká pardubická je za dveřmi
  Zastřihnout, natřít, pokropit... Velká pardubická je za dveřmi

  1. 10. 2013

  Pardubice – Do 123. ročníku Velké pardubické zbývá posledních 12 dní a pardubické závodiště se pečlivě připravuje na vrchol sezóny. Kromě sekání trávy je nutné například vyspravit a srovnat dráhu po posledních dostizích, zastřihnout živé ploty, opravit a natřít překážky, na kterých je změkčovací materiál zabraňující zranění koní.

Diskuse diváků
 • Katee 26. 9. 2014 15:04

  ÄŚas

  Tahle Velká byla nejpomalejší za poslednĂ­ch 12 let, naposledy běžel pomaleji M…

 • Pepa 15. 10. 2013 00:59

  ProÄŤ ten ***spolukomentátor Ĺ imĹŻnek pořád všem komolĂ­ jmĂ©na?Příspĕvek …

 • Petr 14. 10. 2013 23:18

  mám prostě pech....

  OpÄ›t neĂşspěšnĂ˝ pokus o pĹ™ehráti záznamu 123. roÄŤnĂ­ku. I tak dÄ›kuji KAEDu za sn…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 172 minut – Rok výroby: 2013
Žánr: Sport
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu