I ta nejlepší rodina potřebuje občas právníka. Americký seriál (1999–2000). Hrají: K. Quinlanová, Ch. McDonald, J. Warnerová, D. Carterová a další. Režie Fred Gerber

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici
Do právnického prostředí tentokrát specializovaného na rodinné problémy, kde jsou nejčastějšími případy rozvody, boj o děti, majetkové spory či osvojení dětí dává nahlédnout americký třiadvacetidílný seriál Rodinné právo. Jeho hrdinkou je Lynn Holtová (Kathleen Quinlanová), která se hned v první epizodě dozví od svého manžela, se kterým má nejen dvě děti, ale i zavedenou advokátní praxi, že život s ní už ho příliš nebaví, že už ji nemiluje a chce odejít nejen z domova, ale i ze společné kanceláře. Lynn se ještě nestačí ani vzpamatovat, natož aby tuto rodinnou "změnu" oznámila dětem, a v práci ji čeká další překvapení. Její manžel odvezl vybavení kanceláří a "vzal" s sebou i celou řadu zcela zásadních klientů. Lynn začíná od nuly, musí pronajmout nový nábytek, počítače, zachránit alespoň někoho z takových klientů, aby měla na nájem. Čeká ji cesta za novým sebevědomím, za novým životem. Z toho mála, co jí v kanceláři po manželovi zůstalo, je mladá právnička Danni Liptonová (Julie Warnerová) a lehce nedovtipná sekretářka. Ke svému rozvodu potřebuje i takový advokát, jakým je Lynn svého právníka a na scéně se objevuje Randi Kingová (Dixie Carterová), žena, která už dávno ztratila iluze o mužích, poté, co v sebeobraně zabila svého manžela a díky svému neschopnému advokátovi strávila ve vězení řadu let. Měla jedinou možnost, vystudovat práva a pomoci si sama. A nyní tato sebevědomá žena stojí po boku Lynn a povede její rozvodový případ. Aby se mohl zaplatit drahý nájem za kanceláře, pronajme Lynn část prostor dalšímu právníkovi, svému bývalému příteli Rexi Hamiltonovi (Christopher McDonald). A to je přesně to, co tato lehce feministická kancelář potřebuje.
Seriál Rodinné právo není jen vtipný seriál o rozvedených a zklamaných ženách, nebo ztroskotaných manželstvích, dává nahlédnout do řady problémů intimního soužití lidí, ale v druhém plánu i do postojů americké justice.
Originální názevFamily Law / Prisoners
Stopáž42 minut
Rok výroby 2001
 ST
ŽánrSeriál