Magazín, který mapuje internetový rozměr zpravodajských témat. Prozradí, co nejvíc zaujalo české uživatele internetu, o kterých kauzách nejčastěji diskutovali, ale třeba také to, jaká videa a fotky si získaly největší pozornost

Obsah dílu

Přehrát vše
Téma

Zveřejňování citlivých informací na sociálních sítích

Ve Velké Británii přibývá případů, kdy lidé kvůli komentování soudních procesů sami končí u soudu. V ostrovním státě totiž platí pro komentáře o citlivých kauzách na sociálních sítích stejná pravidla jako pro média. Nikdo tak nesmí prozradit například identitu obětí trestných činů. Jak je to v České republice? Chrání zákon oběti a pachatele i na sociálních sítích?


Týden v obrazech

Nejzajímavější videa uplynulého týdne.


Wiki Loves Monuments

Tvůrci Wikipedie tento týden vyhlásili výsledky fotografické soutěže památek. Mezi finalisty se probojoval letecký snímek Zbraslavského kláštera.


Infografika

Češi stále častěji objednávají jídlo přes internet


Farmáři z města

Internetový projekt Farmáři z města nabízí zájemcům pronájem pole. Kdo chce, může na políčko na Benešovsku pravidelně dojíždět, kdo se na to necítí, může je ponechat v péči skutečného farmáře.


Editorův výběr

Když minulý týden zemřel bývalý jihoafrický prezident a bojovník proti apartheidu Nelson Mandela, celý svět, včetně toho virtuálního, se zahalil do smutku. Jenže – pietu spojenou s jeho úmrtím záhy narušilo hned několik událostí. Téma pro editora týdne Petra Albrechta.


Téma

Originální kampaň Ligy lidských práv

Liga lidských práv našla originální způsob, jak získat finance na své projekty. Místo jedné kampaně pro ni desítky akcí vymýšlejí její příznivci. A kreativní nápady, kterými se snaží vydělat peníze, berou dech. A slaví taky úspěch – na účet Ligy lidských práv už díky nim přiteklo více než půl milionu korun.


Google Doodles

Google Doodles – to jsou zábavné, ale i poučné varianty loga známého vyhledávače. Google jimi upozorňuje na zásadní aktuality i momenty z historie – třeba na výročí významných osobností, objevů a událostí.


Klik týdne

Klik týdne tentokrát získal hokejový klub s nejvíce fanoušky na Facebooku v rámci Evropy. Nejvíce fanoušků má – možná paradoxně – chorvatský klub KHL Medveščak Záhřeb.


Stopáž25 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín