Magazín, který mapuje internetový rozměr zpravodajských témat. Prozradí, co nejvíc zaujalo české uživatele internetu, o kterých kauzách nejčastěji diskutovali, ale třeba také to, jaká videa a fotky si získaly největší pozornost

Obsah dílu

Přehrát vše
Téma

Uchovávání citlivých dat o klientech

Generální advokát Soudního dvora Evropské unie Pedro Cruz Villalón se před několika dny postavil za kritiky unijní směrnice, která firmám nařizuje až dva roky uchovávat data o svých klientech. Směrnice se týká především mobilních operátorů, kteří skladují informace o tom, kdy, komu a odkud uživatel volal.


Týden v obrazech

Nejzajímavější obrazové postřehy uplynulého týdne


Elektronická vánoční přání

Nestihli jste včas poslat vánoční přání poštou a zároveň nechcete svým blízkým poslat jen SMS zprávu? Alternativou jsou elektronická přáníčka – řada serverů nabízí jejich odeslání zdarma.


Editorův výběr

Předvánočnímu šílenství se nevyhnula ani editorka tohoto týdne – Gabriela Lefenda. Jako správná žena se vydala vstříc online nákupům.


Infografika

Nebezpečné brouzdání po internetu za volantem

Tentokrát pro vás máme infografiku, která se věnuje nebezpečnému spojení sociálních sítí a chytrých telefonů. Podle výzkumů brouzdání po sociálních sítích během řízení snižuje schopnost reagovat o 38 procent.


Google Zeitgeist 2013

Světový vyhledávací gigant zveřejnil statistiku nejvyhledávanějších výrazů za rok 2013. Jaké události zahýbaly internetem u nás?


Blog

Filmovámísta.cz

Zaujala vás někdy scéna z filmu natolik, že byste se rádi na místo natáčení sami vydali? Tak přesně pro vás je určen blog Filmovámísta.cz. Ve své databázi už má tisíce fotek a přesných souřadnic míst, kde se odehrály scény nejoblíbenějších českých i zahraničních filmů.


Téma

Vietnam a omezování svobody na internetu

Vietnamská vláda opět zpřísní pravidla komentáře na sociálních sítích. Od ledna bude tamním obyvatelům hrozit za statusy, které kritizují režim, pokuta v přepočtu více než 95 tisíc korun.


Stopáž25 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín