Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnešní díl bude malebný, od úvodu do malování coby koníčka nejen v době koronavirové přes carving až po malování na talíři, naučíme se rozeznávat vřesy a vřesovce, ušetříme čas při vaření v jednom hrnci, zkvalitníme si doma ovzduší, představíme houbu čagu a přidáme rady zkušené chovatelky, pokud jste se rozhodli pustit do chovu emu.


Nápady pro šikovné ruce

Čím vším a na co se dá malovat

Máme teď nechtěně víc času. Co tak zkusit vyzkoušet si nového koníčka? Řekneme si, co budete potřebovat kromě nadšení, když se pro začátek pustíte třeba do malování krajiny.


Uvařte si podle nás

Pomalý hrnec

Nevíte, jak vařit rodině a dětem ve školním věku, když jsou doma kvůli koronaviru? Nabídneme tipy, jak si usnadnit starost o celotýdenní jídelníček. Určitě vám přijde vhod pomocník, který bez větší asistence uvaří za vás.


Nápady pro šikovné ruce

Carving

Máte rádi pěkně servírovaná jídla, nejlépe s nějakým výjimečným prvkem? Přiblížíme vám kuchařskou disciplínu vyřezávání ovoce a zeleniny do dekorativní podoby k ozdobě jídel, stolu, ke slavnostním příležitostem. Jak začít vytvářet podobné ozdoby pro domácí stolování vám poradí Vojtěch Petržela, který má ve své sbírce titul mistra světa.


Dům, byt, chata, chalupa

Čistička vzduchu

Prašnost jak venkovní, tak i v domácnostech, je v České republice stále velký problém. Pokud vám záleží na tom, co dýcháte, jistě vás zaujmou tipy, jak čelit zhoršené kvalitě ovzduší aspoň u vás doma.


Nápady pro šikovné ruce

Malování akrylem

Jaký je první krok? Určitě je vždy lepší si nejdříve načrtnout skicu tužkou před samotnou malbou. Čím přesnější skica, tím lépe se vám bude malovat. Před samotnou malbou je určitě dobré si skicování natrénovat. Naučí vás to vidět jinak.


Chraňte své zdraví

Houba čaga

O tom, že houby mohou být nejen chutnou potravinou, ale že některé z nich mohou mít i příznivé účinky na zdraví, jsme již hovořili. Dnes vás seznámíme s další takovou houbou, která nese tajemný název čaga. Čaga bývá označována za nejodpudivější houbu na světě se zázračnými účinky. Seznamte se s tímto zázrakem prostřednictvím naší reportáže.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Vřesy a vřesovce

Možná se v nich také nevyznáte a nevíte, který je který. Mají podobné jméno, květ i barvu, jak je tedy rozeznat? Dana Makrlíková vám poví, jaký je rozdíl mezi vřesem a vřesovcem, a poradí, jak je úspěšně pěstovat.


Máme rádi zvířata

Chov emu

Pokud vás už omrzel chov slepic, kachen či hus a toužíte po chovu exotičtějšího opeřence, pak emu hnědý může být tou správnou volbou. Je druhým největším nelétavým ptákem na světě, který není zajímavý jen svým vzhledem, ale také svými specifickými vlastnostmi. I když chov pštrosů je v České republice již značně rozšířený, postupně se chovatelé pouští i do chovu emu, který je společenštější a k člověku přívětivější.


Uvařte si podle nás

Poke bowl

Seznámíme vás s thajskou barevnou a zdravou pochoutkou, kterou zvládne připravit každý. Jedná se o rozmanitou misku plnou superpotravin a ingrediencí, které jsou plné potřebných vitaminů a antioxidantů pro náš organismus.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD