Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnes si budeme povídat o tom, jak zvládat stres i relaxovat, poradíme, jak se starat o pohybový aparát, vypravíme se do malé zahrady, představíme samolepicí obklady z kamene i ekologický přípravek proti molům, pro relaxaci si zalétáme s drony a uvolníme se dřevořezbou, znovuobjevíme tchynin jazyk a pro ten mlsný připravíme nápoje, které zahřejí.


Chraňte své zdraví

Jak relaxovat?

Prakticky každý den se ocitneme v situaci, která v nás vyvolá stres. A to nejen ten pozitivní, ale také ten negativní. Abychom stresu nepodléhali, je třeba si prý najít činnost, která nám dokáže vyčistit hlavu a ze které budeme mít radost. Je vůbec ale možné mít stres pod kontrolou, a jak proti němu účinně bojovat?


Chraňte své zdraví

Klouby

Bolest a ztuhlost kloubů, zejména po ránu, jsou prvními varovnými příznaky, že s nimi není něco v pořádku. Řekneme, jaké jsou příčiny a jak problémům předcházet.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Realizace zahrady

I malá zahrada může dělat velkou radost. Dnes se na jednu takovou zahradu, kde zatím nic není, podíváme a ukážeme si krok za krokem, jak se bude s pozemkem pracovat.


Dům, byt, chata, chalupa

Na moly ekologicky

Komu se někdy do domácnosti nastěhovali moli, ví, jak těžké je se jich zbavit. Způsoby, jak zařídit, abychom měli spíže a skříně zase bez molů, existují.


Nápady pro šikovné ruce

Dron

S instruktorem dronového létaní o tom, jak si užít se stále rozšířenějším elektronickým společníkem, ale zároveň, co mít u praktikování tohoto koníčka také na zřeteli.


Jak stavět

Obklady z kamene

Oblíbeným obkladovým materiálem jsou přírodní kameny. My vám dnes představíme samolepicí kamenný obklad, s kterým se dají obložit různé povrchy, a to i svépomocí.


Dům, byt, chata, chalupa

Tchynin jazyk

Tenura neboli tchynin jazyk je jedna z nejznámějších pokojovek. Má výjimečné vlastnosti, netrpí téměř žádnými chorobami a k dostání je několik druhů a různých odrůd. Víc se dozvíte v naší reportáži.


Uvařte si podle nás

Nápoje pro zahřátí

Zima už je sice za svou půlkou, chladné počasí ale ještě nekončí. A tak vám určitě přijdou vhod recepty na míchané nápoje, které zahřejí.


Nápady pro šikovné ruce

Dřevořezba

A na závěr se od stresu uvolníme kreativní činností, konkrétně dřevořezbou.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD