Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnes se budeme věnovat židli: její historii i tomu, jak vybrat tu správnou, použijeme k čistění páru a také vyčistíme vzduch, představíme mačkané kachle, doporučíme atraktivní vánoční květinu, vybereme do zahrady stále zelené rostliny a připravíme si cibuládu.


Dům, byt, chata, chalupa

Historické židle – ohýbaný nábytek

Židle je nejpoužívanějším kusem nábytku. Sedíme při práci, při jídle, při odpočinku. O tom, že lidé v pravěku seděli na zemi, nejčastěji kolem ohniště, asi tušíme. Kdy se ale začaly objevovat první židle tak, jak je známe dnes, a jak se vyvíjely? Historie sedacího nábytku je opravdu velmi obsáhlá.


Dům, byt, chata, chalupa

Čištění parou

Při úklidu domácnosti většinou používáme různé chemické látky a čisticí prostředky. Stejně kvalitní úklid může ale zastat i obyčejná vodní pára. Čištění párou je velkým trendem. Pára díky své teplotě ničí nejen špínu, ale i bakterie a úklid s ní je rychlý.


Vše pro zahradu

Bromélie jako vánoční květina

Především v adventní a předvánoční době celá řada druhů i šlechtěných kultivarů vykvétá. A jejich květenství zaujmou výraznými, často až neonově zářivými barvami. Navíc mnohé bromélie tvoří zajímavě zbarvené listové růžice připomínající hvězdy.


Dům, byt, chata, chalupa

Mačkané kachle

Už po staletí se kachle na bytelných kamnech a sporácích těší oblibě. I v dnešní době se zachovala jejich výroba v tradiční podobě. Přiblížíme vám ruční výrobu tzv. mačkaných kachlů.


Dům, byt, chata, chalupa

Jakou zvolit židli?

Sedíme rádi a sedíme často, ale je to pro naše tělo správná pozice? Co je to vlastně sezení? Poradíme, jak zodpovědně přistupovat k nákupu nových židlí. Nestačí vybírat pouze očima, ale musíme zohlednit více faktorů.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Stále zelená zahrada

Příroda se sice ukládá k zimnímu spánku, kdy se v ní neobjevuje moc zelené barvy, ale pokud si správně vybereme rostliny do zahrady, můžeme ji mít zelenou celý rok.


Chraňte své zdraví

Čističky vzduchu

Podzim je roční období, které dává zabrat imunitě, takže se často objevují virózy a další nemoci. Poradíme, co dělat pro větší obranyschopnost organismu.


Uvařte si podle nás

Cibuláda

Cibuli potřebujeme k přípravě většiny jídel. Dnes si z ní připravíme cibuládu, což je v podstatě marmeláda, která se dá používat v teplé i studené kuchyni.


Dům, byt, chata, chalupa

Židle – jak správně sedět

Židle by měla splňovat základní parametry vhodné k našemu typu postavy – výškové nastavení, nosnost, tvarování sedáku a opěry. Důležitá je také Individuální tělesná konstituce… I respektovat prostředí se vyplatí. Pokud máme zvíře, je třeba to zohlednit.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD