Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnes se budeme věnovat cukru a chuti na sladké, upečeme si ale dezerty, při jejichž přípravě se bez cukru obejdeme, vypořádáme se s vlhkostí v bytě, poradíme si se štukováním, namoříme si česnek, zavedeme vás na vyvýšenou zahradu, představíme rostliny vhodné pro vaše kočičí mazlíčky a přezujeme auto na zimu.


Chraňte své zdraví

Cukr a jeho úloha ve výživě

Bílý zabiják 21. století. Tak by se dal v dnešní době charakterizovat cukr. Skoro to vypadá, že by měl být zakázán a zařazen mezi nebezpečné potraviny. Je opravdu tak škodlivý? A jak jsou na tom oblíbené sirupy a jiné náhražky cukru?


Dům, byt, chata, chalupa

Vlhkost v bytě

Vlhkost v bytě neprospívá ani zdraví obyvatel, ani samotným zdem budovy. Nepohodu prostředí charakterizuje nepříjemný pach a snížená teplota vzduchu. Povíme vám, jak se vlhkosti zbavit.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Vyvýšená zahrada

Pokud máte pozemek v kopci, může se stát, že je terasa vysoko nad terénem. I v takové situaci může zahrada a terasa působit pěkně a harmonicky.


Dům, byt, chata, chalupa

Zimní pneu

Brzy začne zimní motoristické období roku, a tak je právě čas přezouvání na zimní pneumatiky. Pokud jsou ty staré sjeté, nezbývá než si vybrat nové. Poradíme vám, na jaké parametry se soustředit.


Chraňte své zdraví

Náhražky sacharózy a náhradní sladidla

Už jsme si pověděli o cukrech, po kterých se tloustne a škodí i jinak, a teď je na čase poradit něco zdravějšího.


Jak stavět

Štukování svépomocí

Mezi práce při stavbě nebo rekonstrukci domu patří štukování. Ukážeme vám, jak se štukuje s omítkovou směsí, která je připravena k okamžitému použití, a uvidíte, že to dokáže i zručný laik.


Vše pro zahradu

Moření česneku

Má nezaměnitelnou výraznou chuť a vůni, pro někoho nesnesitelnou, jinými vyhledávanou – v každém případě, kdo ho konzumuje, poskytuje tak službu svému zdraví. Připomeneme, že je čas na výsadbu česneku.


Máme rádi zvířata

Kočky a rostliny

O zelený doplněk stravy byste se měli postarat zvláště tehdy, pokud vlastníte kočku bez možnosti chodit ven. Poradíme vám, jaké rostliny jsou pro kočky vhodné.


Uvařte si podle nás

Pečeme bez cukru

Na závěr se vrátíme ke sladkému životu. Máme pro vás dva recepty na dezerty, k jejichž přípravě cukr nepotřebujete, a přesto jsou sladké. Nejprve si připravíme jahelník s jablky a švestkami a pak vegan brownies z červené řepy.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD