Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnes budeme šlechtit domácí zeleninu, sekat trávu na svahu, modernizovat zahradu, čistit bazén, naučíme se využívat tlakovou myčku, vyrobíme si figurky k pohádkám i domácí limonády a představíme netřesky.


Vše pro zahradu

Domácí šlechtění zeleniny

Nespornou výhodou zeleniny, kterou pěstujete doma, je její čerstvost a zdravotní nezávadnost. Sami si kontrolujete, čím hnojíte. Doporučíme vám některé vhodné odrůdy k domácímu pěstování, a to ředkviček a česneku.


Vše pro zahradu

Tlaková myčka

Je užitečným pomocníkem při úklidu nejen na zahradě. Její používání nemusí být problém ani v případě, že v daném místě nemáte přístup k elektřině ani k vodovodu.


Nápady pro šikovné ruce

Vlastnoručně vyrobené figurky k pohádkám

Děti rády poslouchají pohádky. Čtení pohádek se jim bude ještě více líbit, pokud si k vyprávění vytvoří pohádkové postavičky z materiálů dostupných v domácnosti a oživí si tak pohádkový příběh vlastní fantazií.


Vše pro zahradu

Zahradní traktor

Sekání trávy traktorem je pohodlné. Ale co když je travnatý pozemek ve svahu? Ani tady se tohoto pomocníka nemusíte vzdát. Dozvíte se, jaká je možnost sečení na svažitých pozemcích.


Vše pro zahradu

Česnek

Král mezi zeleninami. Ale není to jednoduchá plodina. Přesto se ji vyplatí pěstovat po staru s vysokým podílem ruční práce a minimální mechanizací.


Vše pro zahradu

Čištění bazénu

Bazén je oblíbeným doplňkem zahrady mnoha českých domácností. Aby voda v něm byla průzračně čistá a lákala tak k plavání či relaxaci, je třeba bazén pravidelně čistit. Nejlépe to půjde s chytrými pomocníky.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Zahrada – jak vypadá dnes

Zahrada nejsou jen kytičky, stromky a trávník, ale jsou to také nové technologie a postupy i doplňky, které dokáží zahradu zkrášlit. Vydáme se na zahradu u městského řadového domu z 30. let a podíváme se na její proměnu, kterou prošla od listopadu loňského roku.


Uvařte si podle nás

Domácí limonády

Už jste si doma někdy připravovali vlastní sirupy? Jsou nejen osvěžující a vhodné pro výrobu domácích limonád, ale mají i léčivou sílu. Ukážeme, jak si připravit sirup ze smrkových výhonků, pampelišek a z rakytníku.


Vše pro zahradu

Netřesky

Přežijí holomrazy, letní vedra, období sucha i jarní krupobití. Přitom jsou nejen nenáročné, ale i pěkné na pohled. Zkrátka netřesky dokáže pěstovat každý.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD