Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnes představíme plevele v jiném světle, ochráníme úrodu před plísní, buxusy před zavíječem a domácí mazlíčky před klíštětem, ošetříme dřevo v interiéru i exteriéru, představíme sakury, vylepšíme si předzahrádku a vrátíme na zahradu motýly.


Vše pro zahradu

Plevel

Plevel je něco, co roste tam, kde to nechceme. Zbavte se předsudků a naučte se dívat na plevele i jinak. Ideální čas je právě teď na jaře.


Vše pro zahradu

Choroby a škůdci

Plíseň nám bez našeho zásahu může zničit celou úrodu. Naštěstí dnes existují šetrné a ekologické způsoby, jak se plísňových chorob zbavit.


Dům, byt, chata, chalupa

Péče o dřevo

Dozvíte se, jak ošetřit nové dřevo v interiéru i v exteriéru, zda je lepší na dřevěnou terasu olej nebo lazura i jak snadno obnovit vzhled zahradního nábytku.


Vše pro zahradu

Zavíječ zimostrázový

Možná jste zjistili, že i vaše buxusy jsou plné zavíječe zimostrázového. V tom případě je třeba zasáhnout. My jsme zvolili metodu biologickou, bez chemie.


Uvařte si podle nás

Jedlé plevele

Pokud jste si mysleli, že plevel patří do kompostu, tak je to omyl. Řada z nich se totiž bude báječně vyjímat i na našem talíři.

Vše pro zahradu

Sakury

Sakura rovná se rozkvetlá slivoň, třešeň, švestka, višeň – kde je pravda? Všechno je to velmi bohatý rod Prunus. Sakury mají až dvě stě různých forem, tisíce kultivarů.


Chraňte své zdraví

Klíšťata

Klíšťata jsou strašákem nejen pro lidi, ale i pro majitel psů a koček. Malý roztoč, který se živí sáním krve a přenáší řadu infekčních chorob budí oprávněné obavy.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Předzahrádka

Je vizitkou domu, ale často ji zdobí jen popelnice. Nabídneme několik nápadů, jak i tu vaši předzahrádku změnit k lepšímu.


Vše pro zahradu

Motýli a užitečný hmyz

Význam motýlů pro přírodu nespočívá pouze v jejich kráse. Jsou důležitými opylovači. Dozvíte se, jak je nalákat na zahradu.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD