Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše

Tentokrát se podíváme, jak lze bydlet u vody, jak založit malou zahradu a ochránit ji před housenkami a nás před klíšťaty, představíme si rotační plečky, poradíme, jak postupovat, aby vaše truhlíky bohatě kvetly, i jak vybrat správnou barvu na kov, a upečeme si jahodový dort.


Dům, byt, chata, chalupa

Bydlení u vody

Nejdříve se podíváme na výjimečnou stavbu, která dostala ocenění Dům roku. Stojí v kopci na stráni, a přesto se voda stala jeho ústředním motivem.


Vše pro zahradu

Rotavátory a rotační plečky

Co je rotavátor ví dnes prakticky každý zahrádkář. K dispozici jsou desítky typů a modelů. Jak se ale v nepřeberné nabídce orientovat? Je nutné si uvědomit, k jakému účelu stroj potřebujete a jak velkou plochu potřebujete obdělávat.


Vše pro zahradu

Bohatě kvetoucí truhlíky

Období výsadby truhlíků je tady. Řekneme vám, na co nezapomenout, než začnete sázet, jaký postup zvolit pro samotnou výsadbu a kdy začít s přihnojováním.


Dům, byt, chata, chalupa

Ošetření kovových prvků

Jestliže chcete natřít například kovové zábradlí, vyberte si takový druh emailu, který v sobě spojuje vlastnosti základní antikorozní vrstvy, mezivrstvy i vrchní ochranné a efektní vrstvy zároveň.


Dům, byt, chata, chalupa

Dům na vodě

Navštívíme dům, který stojí přímo na vodě. Nejedná se o houseboat v pravém slova smyslu, ale o unikát i ve světovém kontextu.


Vše pro zahradu

Klíšťata a housenky

Klíšťata mohou škodit lidem a housenky naší úrodě. Oba mají společné to, že se jim může na naší zahradě dařit, jen když jim to dovolíme.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Malá zahrada

I malá zahrada může být dokonalá, víte-li, jak ji založit. Existuje bezpočet možností, jak svá přání v malé zahradě uskutečnit.


Uvařte si podle nás

Jahodový koláč

Z jahod se dá vytvářet spoustu skvělých pokrmů. Jahodový koláč je dezert, kterým nejenže nikoho neurazíte, ale mnohé skutečně potěšíte.


Dům, byt, chata, chalupa

Námořní jachta

Na námořní jachtu se v našich podmínkách jen tak nepodíváte. V naší reportáži ano. A taky se dozvíte, jak se zde bydlí, i to, jestli se jachta dá využívat celoročně.


Stopáž51 minut
Rok výroby 2018
 P ST HD