Moderní hobby magazín Filipa Čapky. Užitečné informace o zahradách, bydlení a stavebních úpravách všeho druhu. Nejnovější trendy pro vaši inspiraci

Obsah dílu

Přehrát vše
Nápady pro šikovné ruce

Inspirativní hrátky s ovčí plstí

Plstění, tedy ruční zpracování ovčího rouna, je prastará řemeslná technika, jež láká hlavně výtvarníky. Z plsti se vytvářejí například hračky, ale i šperky, je jen třeba vědět, jak na to.


Dům, byt, chata, chalupa

Žádná palma, ale cykas!

Odborníci považují cykasy za živé zkameněliny. Pocházejí z jižního Japonska a vyhlížejí jako palmy či stromové kapradiny, ale pravda to není. A kupodivu se jim daří v našich bytech; poradíme s pěstováním.


Dům, byt, chata, chalupa

Pro snadný a efektivní úklid

Neustálé úmorné uklízení lze výrazně usnadnit a urychlit, řešení nabízí moderní věda. Doslova je to prevence zbytečného a častého stírání, otírání či vytírání, stačí všechny povrchy „vyhladit“.


Uvařte si podle nás

Španělské ptáčky na pomalý způsob

Vaření pomalou cestou ve speciálním hrnci je velmi efektivní a úsporné, to je známá věc. Nyní je ovšem možné zapojit do hry s použitím jediné nádoby také restování na plotně či zapékání v troubě.


Rady do zahrady Dany Makrlíkové

Není důvod se bát živého plotu z tújí

Na živé ploty ze stálezelených tújí se v minulosti snesla značná kritika, ale Dana Makrlíková na ně nedá dopustit. A to z celé řady důvodů. Doporučí mimo jiné řadu osvědčených a nenáročných kultivarů.


Nápady pro šikovné ruce

Drotár som ja, drotár budem…

Dráteníci ze Slovenska už dávno neobcházejí české vesnice a města, aby vyspravili hospodyňkám prasklé hrnce. Přes to drátenictví nevymřelo; platí dnes za velice dekorativní výtvarnou techniku.


Uvařte si podle nás

Máslo, a zase to máslo!

Připravit si doma máslo je kupodivu snadné, stačí zvolit správný druh smetany a pustit se do šlehání. Výsledkem této snahy bude zdravé podmáslí a samozřejmě máslo, které se ovšem musí dobře „vyprat“.


Nápady pro šikovné ruce

Adventní kalendář

Ukážeme vám, jaký si letos můžete vyrobit adventní kalendář.


Nápady pro šikovné ruce

Jak si vyřezat kozu

Kromě plstění či drátenictví se i řezbářství posunulo od řemesla k umění. Málokdo tuší, že téměř každou práci je třeba začít pilou, často motorovou, a teprve potom mohou přijít na řadu speciální dláta…


Stopáž51 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD